Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Qilive Q8100 Zorin os 11 core...

Qilive Q8100 Zorin os 11 core linux alól nem működik a háttérvilágítás. A bekapcsoló billentyűt scrolllock-nak látja, hiába nyomkodom semmi. Van ötletetek, hogy mit lehetne tenni, hogy működjön?

Figyelt kérdés
Vettem egy Qilive Q8100 (Auchan márka) háttérvilágítással rendelkező billentyűzetet. A gondom az, hogy biosban és windows alól működik a háttérvilágítás, Zorin os 11 core linux alól nem. A bekapcsoló billentyűt scrolllock-nak látja, hiába nyomkodom semmi. Van ötletetek, hogy mit lehetne tenni, hogy működjön?

#linux #Qilive q8100
2016. febr. 22. 21:47
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Ezt próbáltad?

[link]

(nincs Linux rendszerem, csak a keresőben ezt találtam)

2016. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CspCsj ***** válasza:

Vagy inkább ez?

[link]

2016. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a második lesz, a fordító szerint ugyanaz a gond mint nekem, csak nem értem a megoldást.
2016. febr. 22. 23:05
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Ideiglenes konzolos parancsok, amivel lehet kapcsolgatni, de ez kell minden rendszerindításkor.

- billentyű funkció hozzáadása(?):

xmodmap -e 'add mod3 = Scroll_Lock'

- világítás be:

xset led named "Scroll Lock"

- világítás ki:

xset -led named "Scroll Lock"



Második hozzászólás:


Ebben a fájlban:

/usr/share/X11/xkb/symbols/nl


Miután csináltál róla egy biztonsági másolatot:

sudo cp /usr/share/X11/xkb/symbols/nl /usr/share/X11/xkb/symbols/nl.distribution


A következőt szúrd be:


xkb_symbols "basic" <<<<< EZ UTÁN

...

modifier_map Mod3 { Scroll_Lock }; <<<<< EZT A SORT SZÚRD BE


include "level3(ralt_switch)" <<<<< EZ ELÉ A SOR ELÉ

};



Ezt lehet, hogy meg kell ismételni a következő fájlal is: (vagy legalábbis azzal, amilyen billentyűkiosztást használsz)

/usr/share/X11/xkb/symbols/us


Valamint törölni kell a cache-t is, az X szerver újraindítása előtt:

sudo rm -f /var/lib/xkb/*

2016. febr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Megj.:

Most nem volt egyértelmű, hogy az "nl" és az "us" az most holland és amerikai billentyűkiosztás, mert akkor talán inkább a magyart kellene módosítani:

/usr/share/X11/xkb/symbols/hu

2016. febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Óhhh! Nagyon köszönöm szépen! Az első az ideiglenes megoldás működik! A másodikat annyira nem értem, de nem is érdekes, mert ezt a parancssort elmentettem egy txt fájlba, és semeddig nem tart bemásolni indításkor a terminálba. Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld pacsi!
2016. febr. 23. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!