Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az elosztót bekapcsolva a PC...

Az elosztót bekapcsolva a PC bekapcsoplása nélkül nélkül világít a zöld power-led, és a PC nem kapcsolható be. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Ha várok, akkor kb 5 perc múlva a power led villogni kezd, majd elalszik, és ekkor a PC probléma nélkül bekapcsolható és hibátlanul működik. Sajnos egyre több időt kell várnom, míg a PC-t be tudom kapcsolni. Én az alaplapra gyanakszom, de lehet, hogy más a hiba?
2016. febr. 22. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tápegységből indult, ami legyilkolta az alaplapod...
2016. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a fura, hogy miután bekapcsolt, akkor utána teljesen normálisan működik, akár 10-12 órán keresztül is. Ilyen esetben is a tápra kell gyanakodni?
2016. febr. 22. 22:53
 3/6 MGéza ***** válasza:
Gyanús nekem, hogy a folyamatos, egyébként kb értelmetlen elosztó kapcsolgatással hazavágtad az alaplapi telepet, egész pontosan kb nullára merítetted. Meg kéne nézned az alaplapon a telep töltését visszajelző zöld ledet, ha az kialszik, akkor nem kap áramot.
2016. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elosztó kapcsolgatás? Nem erről van szó. A PC egy elosztón van (gondolom mindenkinél), tehát nem közvetlenül csatlakozik a tápkábel a konnektorba. Reggel bekapcsolom az elosztót, aztán benyomom a pc power gombot. Normális esetben az elosztó bekapcsolása után még nem szabadna világitani a PC-n a zöld kis lednek, mivel a PC még ki van kapcsolva. Ez így is volt kb 5 nappal ezelőttig. Azóta viszont amikor az elosztót bekapcsolom, akkor azonnal kigyullad (a PC bekapcsolása nélkül) a PC-n levő zöld led, és a PC nem reagál a bekapcsoló-gomb lenyomására. Most nem csinálok semmit, csak várok, tehát nem kapcsolgatok semmit sem. És akkor kb 5 perc elteltével elkezd villogni az addig folyamatosan világító zöld led, majd 1-2 perc mulva kialszik. És ilyenkor, ha megnyomom a PC bekapcsoló gombját, akkor a PC azonnal bekapcsol, és ezt követően hibátlanul működik. (Nem kell rajta új dátumot állítani, semmi rendellenesség nincsen). És WIn 7-tel szabályosan kikapcsolható a PC, csak aztán reggel kezdi megint a rendetlenkedést.
2016. febr. 22. 23:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a lítium elemet az alaplapon.
2016. febr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
elem nem nyert, elemkivétel és kikapcsolt gép állapotban is (ha az elosztó be van kapcsolva) világít a zöld led. Se elem nélkül, se új elemmel nem kapcsol be a PC. Azt hiszem marad az alaplapcsere.
2016. febr. 23. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!