Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől fagy le a laptopom?

Mitől fagy le a laptopom?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS X553M laptopom. A problémám az vele, hogy néha csak úgy, minden átmenet nélkül lefagy. Van úgy, hogy 2-3 napig semmi gond vele, aztán a 4. napra 15 percen belül 5 lefagyás. Már tesztelgettem többször is, HDSentinel, AIDA64 semmit sem jelzett, pedig ment egész éjjel. Végül a teljes rendszert is újratelepítettem (teljes formázás, particionálás, ahogy kell, eredeti driverek, driverhiba kizárva), de ugyanez a gond. Volt a gép 2 különböző szerelőnél, mind a kettő szerint a gép teljesen rendben van. A lefagyás teljesen véletlenszerű, van, hogy egyszer böngészésnél, egyszer pl. wordnél, vagy emailezésnél is megfagy. (Én ezek után már csak 2 dologra tippelnék: Az egyik, hogy a gépnek nincsen szellőzőrácsa, és valahol benn reked a meleg levegő, és az fagyasztja meg a rendszert.(habár a szerelők szerint a gép egyáltalán nem melegszik túl.) A másik, hogy rossz akksi nem okozhat ilyen gondot? pl. Ha kiveszem, megszűnne a fagyás?). Eseménykezelő semmit sem ír, csak ennyit: A rendszer váratlanul összeomlott, vagy megszűnt az energiaellátása. (nem szűnt meg.) A gép amúgy 1,5 éves. Akksiról is szokott menni és áramról is. Remélem elég pontosan le tudtam írni a jelenséget. Mi lehet a gond?

2016. febr. 23. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
EEredeti oprendszer(
2016. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

próbáld ki, hogy kábelről megy, az akksit meg kiveszed.


esetleg ha valami rosszul van pasztázva vamelyik alkatrész, az melegedhet. Melegedésnél, hogy ne süljön meg a gép, lekorlátozza teljesítményét, pl csak 20%-on jár és nem teljes gőzzel. Megpróbálnám akksi nélkül, ha azzal sem megy akkor kiportalanítani, meg hűtőpaddal.

2016. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első : azon kevesek egyike vagyok, aki eredeti oprendszert használ. :)


Második: Van hűtőpadom, elég nagy teljesítményű. A többi megoldást viszont nem próbáltam még, úgyhogy azt fogom tenni.


Köszi a gyors választ mindkettőtöknek!

2016. febr. 24. 04:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyit még kifelejtettem, hogy ha ezek esetleg nem működnének, gyári alaplap vagy winchester hiba nem okozhatja a fent említett problémát? Bár akkor a tesztek kimutatták volna, vagy mégsem?
2016. febr. 24. 04:39
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen, és alaplap lehalt, igaz asztali gép volt.


Ismerősömnek pl feszültségingadozás miatt, időnként ki-ki rakja a DVD olvasó tálcáját

2016. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

alaplap? ne ijesztegess! bár szerencsére még garanciás a masina. :)

Köszi a választ!

2016. márc. 1. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!