Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb ár/teljesítmé...

Melyik a legjobb ár/teljesítmény/megbízhatóság arányú videókártya a piacon?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg a legjobban momentán (fullHd-ra)Melyik megbízható,melyiknek jó a hűtése,melyik mozog "jó" árban és természetesen árhoz képesti teljesítményben.


Köszönöm.



2016. febr. 24. 08:49
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

GTX960 4GB


ha minel olcsobb lehetoleg 65ezer koruli


ebbol EVGA, Gainward talan amibol erdemes valogatni ha legkevesbbe akarsz melefogni, de garancia ezert van minden hardvere...


R9 380 4GB ugyan ebben az arban kicsit jobb teljesitmeny mutatoval bir ellenben a megbizhatosaga mar ketsegesebb, persze nezopont kerdese


ebbol Sapphire vagy MSI t erdemes nezegetni de hogy melyik biztosabban nem lesz gyarihibas? ugygondolom HIS marka nincs nalunk talan ettol varhato a legkisebb hiba arany...


garancia ugyan ugy van amd re is...


ha teljes videokartya piacot tekintjuk akkor ezek


de felmerulhet

R9 380X ami mar 70ezer ala is lassan becsuszhat (persze legolcsobb tipusa...)


felmerulhet hogyha 2GB os vga eleg akkor az alig gyengebb (960 tol 15% al kb.) GTX 950 45ezerhez kozel is lehet de mindenkepp 50 alatt


illetve AMD vonalrol a kicsit gyengebb magakategoriajaban 40ezer korul abszolut best buy nak mondhato R7 370


ilyenkor neked kell dontened hogy szerinted (atlagtol elteroen) az amd "megbizhatobb" e, szamit e hogy erosebb nyers teljesitmenyben, szamit e hogy sokkal kevesbe birja tuningot mint nvidiak

jatszol e a keves amd gpu t kedvelo jatekokal leginkabb

szamit e bar driveres vagy hardveres tamogatas (nvidiatol, de amd nek is vannak egyedi dogai...)


az a gond hogy tokeletes vga nincs amik mar kozelitik a tokeletest azok meregdragan mennek

mint pl. R9 Nano vagy GTX 980

es ar/teljesitmenyuk is rossz

ellenben a megbizhatosaga egy csucskartyanak emrlkedettebb... (hisz a bika erejuk sokmindent kompenzal)


R7 370 persze vakvagany igy sok ertelme nincs (hosszutavra tervezni vele)

950 is a 2GB miatt vakvagyany hoszutavon


gpu eroben meg azert 380X sincs a topon

ha pl. Ultra ! 60+ fps mindenutt szamit FHD n meg aztan viszonylag nem sok kell a joval erosebb 390/970 hez innen mar


osszegezve: ideiglenesre barmelyik jo, erdemes legolcsobbat nezni


en pedig ha relaive olcson a legjobbat szeretnem egy EVGA/Gainward 960 4G t keresnek


de en nvidia fanatikus vagyok

2016. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mit gondolsz a GTX 970-ről én avval szemezgettem annak milyen az ár/teljesítmény és megbízhatóságra?
2016. febr. 24. 09:12
 3/7 HUN_Sector ***** válasza:

750ti-től beszélhetünk full hd képes vga-król, ott 36000ft környékén van a 2 gigás verzió.

De ez a legalacsonyabb szintű modell. Minden játéknak más a gépigénye, mindegyik más erősségű kártyát igényel a full hd-hoz. Egy gtx950/r9 370 már jelentősebb előrelépés, azonban a full hd-t biztosan vivő kártyák az r9 380 és a gtx 960. Ezeket hazai viszonylatban bélyegezhetjük a középkategória zászlóshajóinak a jó ár/érték arányuk miatt.


Én az R9 380-at ajánlom a fentiek közül, ezzel a top és elterjedt amd processzorok is elbírnak még cpu bottleneck nélkül (pl 860k, A-8, A10-es apu-k, fx 6300).


Ha arra vágysz, hogy magas frame per second legyen full hd-n mindent maximumra húzva és soha ne döccenjen meg, akkor viszont ezek a vga-k felett kell keresgélni. R9 380x, R9 290, GTX970, de ezekhez megfelelő erejű processzor kell és megfelelő méretű és minőségű tápegység.

2016. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
most jelenleg egy sima GTX 750-et nyúzok (nem TIt) és annyira már nem vagyok vele megelégedve nem hibáztathatom mivel már nem tudja azokat a 3A-s játékokat hajtani mint a "maga idejében".De megbízhatóságra (gigabyte) nekem egy kellemes csalódás volt mivel 2 év alatt egy szava sem volt.De azért már látszik hogy ideje lenne lecserélni.
2016. febr. 24. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyen van, de én sajnos még 66-ért vettem. 63-ért nagyon durván megéri.


Persze ez csak erre az árkategóriára vonatkozik.

2016. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 GTX 970 is nagyon jo ar/teljesitmeny ben van


megbizhatosaga hosszutavon a 3,5+0,5 vram felepitese miatt ketseges, ma még FHD re tokeletes, szerintem tokeletesebb is mint a 8GB os 390 es ellenfele...


mivel valahol lassan 90ezerert is kapni ezert igen csak jo vetel maga kategoriajaban szinten Best Buy

de 390 ugyan ugy tartja arban vele a lepest, mondjuk muszaj is...

2016. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azert ketseges hosszutavon mert nagyon alacsony fps nel mar eszrevenni a 3,5gb vram hasznalat feletti lassulast


mert 25-30fps el megy pl egy jatek zokkenes mentesen (rosszol optimalizalt de azert ezt az fps t birjak az adott gpu) ellenben ha elkezd 3,5gb fele menni akkor 15-20 ala beesik az fps pl. ami mar nem lesz zokkenes mentes se folyamatos kep...

(még egy 980 vagy 390/390X meg 30fps t megtartja tobb 3,5gb vram folott is hisz nincs ami belassitsa)

2016. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!