Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SAPPHIRE Radeon HD7990 6GB...

SAPPHIRE Radeon HD7990 6GB vagy GIGABYTE GeForce GTX 980 Ti G1 GAMING 6GB GDDR5?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb,erősebb,megbízhatóbb,? Melyik rendelkezik fényesebb jövővel és melyik lenne az ideálisabb ?
2016. febr. 25. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen 980Ti.

A HD7990 már 4 éves,és csak a 2GPU-ja miatt olyan erős néhol mint egy 980,viszont a CF nem mindenhol működik ezért ott csak egy HD7970 teljesítményét hozza.Csak akkor vennék ilyen kártyát ha nagyon jó áron jutnék hozzá.

Az első generációs GCN-nek is fényesebb a jövője mint bármelyik Maxwellnek.

Ha időtálló kártyát akarsz akkor GCN1.2 (285,380,380X,Nano,Fury,Fury X),de inkább már megvárnám a Polarist,június-júliusban jön.

2016. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HUN_Sector ***** válasza:

Nem lehet egy lapon említeni a kettőt.

A hd7990 2013-as vga, ezt tarsd szem előtt. A fogyasztása meg már betegesen magas.


Manuálisan hasonlítottam össze a teszteket, főleg játékok alatt a hd 7990 és a gtx 980ti esetén:

[link]

[link]


Azt lehet megállapítani, hogy pl Crysis eseténen jobb a radeon kártyája, metro esetében jobb a gtx (a két metro változat ugyanazt a grafikus motort használja).

BF3 alatt megint a gtx volt a jobb.


Mivel az nvidia terméke újabb, kisebb fogyasztású, hűvösebb, ráadásul a VR-hoz referencia kártyaként adták ki, én úgy érzem, hogy ebben van lehetőség, a hd kártyában már nincs.

2016. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már szóba lett hozva a VR:

VR-ra egyik sem igazán alkalmas,de bármilyen hihetetlenül is hangzik inkább a HD7990,a dupla GPU miatt.

Egyik sem tud finomszemcsés preempciót de a HD7990 a dupla GPU miatt felezi a késleltetést.Nem lesz annyi FPS-ed vele mint a 980Ti-vel de a kellő FPS szerintem ezzel is meglenne,viszont az élmény jobb lenne.

2016. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha hardveres felépítést nézzük akkor a hd 7990 fejlettebb a dx12 -re nézve. viszont a gtx 980 ti be veri azért dx11 alatt és drágább is a gtx 980 ti.

[link]

a hd 7990 az ugy 80-100 között meg éri, többet nem.

ennyiért is volt

[link]

ez még a reális árban lett eladva páran meg túl árazzák jócskán. manapság nem ér 100 nál sehogy sem többet.

2016. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szerintem is a 70 realis

#4


980Ti hasznaltan gari nelkul is joval 100 felett mehet


de ilyen vga t gari belkul csak nemnvesz az ember (ha csak nem a nagyon kedvezo ar miatt - de az meg gyanus is)


7990 ert meg 70 nel tobbet semmikepp sem tartok jo arnak, netan ha valami veletlen folytan tokeletes papiros tobb mint 1ev garis, de akkor se sokkal dragabban es boven 100ezed alatt


jo kartya a 7990 az teny, de inkabb jo volt a magakoraban, ma mar eljart felette az ido


ha makod van 2db 280X 6GB hoz is hozza tudsz jutni ha mar amd fontos lenne, es ez bar mégtobbet fogyaszt de eleg eros szornymegoldas szerintem

viszont az emlitett uj tech esekbol is lehetne cfx (mar ha ez fontos vagy erdekel

380X bol 2db ujonan még mindeg picit olcsobb mint 980Ti

2016. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!