Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép-vásárlás előtt...

Számítógép-vásárlás előtt állok, de én szeretném összeszedegetni magamnak, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Otthon használnám a PC-t, elsősorban munkára, ami dokumentumkezelést, LibbreOffice Calc-táblákat, Writer-eket, Impresseket, és némi photoshopot jelent. A netezés, ottani flash tartalmak, 3D-s netes alkalmazások (Pl.: Google Earth, Renault autó-konfigurátor, online játékok (darkorbit), 3D-s bemutatóoldalak, stb.) menjenek rajta teljesen lagg nélkül. Szoktam youtubeozni, és online filmeket nézni,ezek is menjenek gond nélkül legalább 1080p-ben gond nélkül. Szintén fontos, hogy gyors, gördülékeny legyen a rendszer, tehát pl. lassú dokumentum, képáthelyezések ne legyenek, menjen ez gyorsan. (ha van valami ötlet, esetleg szívesen veszem, ha ajánlotok SSD-t, amire bátran ráfér azért ez-az a gyors működéshez.


Processzorból szeretném, ha AMD lenne benne, nem érdekel az Intel, az előzőben az volt, és voltak gondjaim vele. Videokártya legalább egy gigás rammal legyen azért benne, hátha kell. Alaplap támogassa a 3.0-s USB-t, legyen rajta hat port legalább, ebből min. 2 db legyen 3.0. Memóriából szerintem elég a 4 GB. ROM-ból kell kábé 2TB-nyi terület. A tápnál egy jó 50-t ráhagyhattok, hátha az is kell majd. Optikai meghajtóra is szükségem van, írjon-olvasson CD/DVD-t.


Nagyon fontos,hogy nem Windowst, hanem UBUNTU-t használok, mert az van az irodai gépemen is, és így szoktam meg, továbbá nem akarok WIN10-et.


Erre a pc-re összességében 130-140.000 forintot szeretnék költeni, úgy gondolom, ez elég kell hogy legyen.


A segítséget előre is köszönöm! Arra kérlek titeket, hogy ne vitatkozzunk az AMD-Intel minőségen,meg azon se, hogy kell-e Optikai meghajtó, amit leírtam,az kell,azt szeretném, és kész. Köszönöm! :)



2016. febr. 25. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

én ezt tudtam így hirtelen összedobni : [link]


esetleg ha futja rá,még egy ssd,amit én is használok,és nagyon bevált : [link]


ja,és a képen nem hdd van,hanem sshd :)

2016. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De nem éri meg jobban inkább egy A6-A8-as proci? mondjuk 1866-os DDR3-as HyperX 4GB Savage dual chanel rammal?
2016. febr. 25. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A6 kétmagos,A8 gyengébb.

ráadásul felesleges APU-t venni,ha veszel mellé dedikált kártyát.

860k az A10 7850K-nak az iGPU nélküli változata.

Vagy nem veszel külön VGA kártyát,hanem veszel egy 7850K-t 2x4 giga rammal.

2016. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mondjuk egy FX-4300-as konfig ugyanezzel a rammal, és MSI R7 360 2GD5 OCV1-vel?
2016. febr. 25. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

ha össze tudod hozni ugyanezzel az árral,akkor ok.

nekem fx 8350 van,youtubera videózok,ubuntu linuxot használok. :)

van kedved csevegni ts-en egy másik ububtu használóval?

2016. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy vitatkoznék az Intel AMD ügyében, megjegyzem, hogy úgy tudom, hogy az Intelnek vannak linuxos drájverei, ami azért fontos szempont lehet.


A HDMI nem szempont? (Csak mert a filmezésnél sokkal jobb élményt tud nyújtani, ha tévéhez tudod csatlakoztatni.) Hány tévéhez szeretnéd csatlakoztatni, ha van ilyen vágyad?


Ár szempontjából az is kérdés, hogy mid van eddig, bele kell kalkulálni ebbe a keretösszegbe a házat, egeret, billentyűzetet?


Vennél bizonyos alkatrészeket használtan? Pl. DVD író, ha még nincs?

2016. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!