Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha gamer videokártyát akarok...

Ha gamer videokártyát akarok 190000-200000FT között akor amd vagy nvidia a jobb?

Figyelt kérdés

2016. febr. 28. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

amd jobb teljesítmény, nvidia pedig jobb fogyasztás. Pl az nvidia-nak 10%-kal kevesebb a teljesítménye, de pl 20-30%-kal kevesebbet fogyaszt!


Én amd párty vagyok szóval azt venném. ;)

2016. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen árkategóriában az r9 NANO és az r9 Fury mozog (Nano kicsit olcsóbb) De ha kitudnád szorítani 200.000 fölé akkor természetesen a GTX 980ti lenne a legjobb választás.Ha viszont muszáj 190K és 200k közt lennie akkor SAPPHIRE R9 Fury 4GB HBM NITRO/Tri-X-et ajánlom vagy pedig a Sapphire r9 NANo-t (az mondjuk olcsóbb is és nem is annyira erős de az is említésre méltó ebben az árkategóriában.)
2016. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Vagy még érdemes lenne megvárni az Arctic Island-et (juni/juli körül jön) vagy pedig a pascalt ( év vége fele de lehet átcsúszik jövő év elejére) mivel ott lesznek rendesen combos kártyák.
2016. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
202-205 ezerért már van GTX 980 Ti, szerintem megéri azt a pár ezret még rászánni.
2016. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hit kérdése. Adott árkategóriában egyértelműen 980Ti. Ha lejjebb mész, ott már más kérdés. 390X mellett szól, hogy olcsóbb, mint a 980, viszont cserébe többet fogyaszt, jobban melegedik (így hangosabb is lehet), és a 980 órajeleit fel lehet húzni kb. a gyári 980Ti szintjéig, míg a mostani Radeonokban nem igazán van tuningpotenciál.


Az is fontos még, hogy nézz teszteket azokról a játékokról, amivel játszani fogsz. Egyik játék Nvidia kártyákon fut kiegyensúlyozottabban, van ami meg AMD karikat szereti első sorban.


Az AMD drivereivel gyakrabban szokott gond lenni, bár csúcskártyáknál (ha nincs SLI/Crossfire) ez kevésbé jön elő, mert ebben a szegmensben jobban odafigyelnek a dolgokra. Nem tudok komoly bugokról 390X-nél, Fury-nél.


Meg ugye a TDP miatt az is fontos, hogy milyen tápod van. Egy GTX 980-at elvisz kb. bármilyen mezei 500W-s táp (980Ti-t csak tuning nélkül), míg a másik kariknál már jobb tápra van szükség.


Nézegesd a Prohardver és az Ipon tesztjeit, meg a konkrét VGA-k fórumait.

2016. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De amúgy ja, várd ki szerintem a nyarat, hogy mit fognak tudni a következő generációk. Várni kell vele, de lehet hogy harmadával többet fogsz kapni a pénzedért.
2016. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ui: első vagyok.


Az AMD driverei problémásak. Mármint nekem az r7 370 szintjén azok. Pl olvasom, hogy elérhető frissítés, de 2 hét után sem frissíti le magának a drivert, mindig nekem, kell, holott automatára van állítva. Van amikor nagyon meghüylül a Sapphire TRIXX. Pl beálíltom, hogy ahány fokos a vga annyi % a hűtés. Ennek ellenére nem csinál semmit. ha belépek újra magához tér, és már kapcsolja is a ventilátort. De van amikor ez fordítva marad így. 50 fokos a kártya, 50 %-on pörög, akkor is miután már lehült. Megnyitom a programot, rögtön jöbb lesz, mert változik a hűtése. De addig nem! ??? Nem tudom miért. Meg olyanokkal dob ki, hogy "Hiba! a program törlésre van ítélve". Mi van????? De ha újraindítod, akkor már jó. Az utóbbi 1 év alatt egyszer forudlt elő, az előbbi meg kb havonta. AZ AMD olyan mint egy erőgép, aki nem tudja kordában tartani indulatait, és néha hülyeséget csinál, és hülyén viselkedik. Az Nvidia meg gyengébb egy kicsivel, cserébe tudja mit csinál, és hogyan.

2016. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amúgy ha rám hallgatsz, NE költs ilyen hatalmas pénzeket videokártyára, 1,5 éven belül úgy is elavulnak.


Vásárolj egy GTX 970-et 110 körül jó hűtéssel, 3 év garival. Tuninggal belőhető 980 szintre, vagy valamivel az alá, és akkor ha már kevés lesz a kártya, akkor kis veszteséggel eladod Aprón, és karácsony környékén veszel egy új generációs kártyát.

2016. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elég nagy veszteséggel adná el. De ez játéktól is függ. Olyat i hallottam már, hogy valaki lol-ra meg cs:go-ra vett 980-at.
2016. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Az egészséges. Én is nézem Amerika lol streamereket és Gtx Titan X-el lolozik, és olyan hogy a nap 24 órájából 7-8t streameli a lol-t. Szóval nem értem egyébként a streamerek 70%-a minimum gtx 970-el streameli csgo-t, lol-t, hs-t, stb esport játékokat.
2016. febr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!