Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a videokártyák rendesen működnek, lehetnek ezek a kékhalál okai?

Figyelt kérdés

Egy Dell inspiron 3453-asom van,egy nvidia geforce 840m es dedikált,és egy intel hd graphics 5500-as integrált videokártyával.

Honnan tudhatom hogy mikor melyik működik?

Például hogy ha egy játékot futtatok,a dedikált kártyán fut-e,és ha csak dolgozok, az integrált kártyát használja-e?(Elnézést,ha nagyon primitív a kérdés)


Illetve mostanában a windows 10 "page fault in nonpaged area",és "kernel security check failure" hibaüzenetekkel "kékhalál"-t kap a gép,hirtelen újraindul.

Lehet ennek köze a videokártyákhoz? Mindent amit ezek kapcsán találtam végigcsináltam(virtuális memória kikapcs/bekapcs,memória vizsgálat,merevlemez vizsgálat,visszaállítás) de semmi nem használt.Az illesztőprogramokat is amit tudtam frissítettem/visszaállítottam és frissítettem/ eltávolítottam és frissítettem de semmi eredmény.


Illetve ahányszor az integrált videokártya illesztőprogramját frissítem,villogó képernyőt kapok,és csak az újraindításra reagál,de utána azt írja,hogy jól működik.


Utolsónak a vezeték nélküli hálózati kártya véletlenszerűen "Nem elérhető" állapotot mutat ha használom,és csak akkor hajlandó megjavulni,ha elindítok egy windows diagnosztikát az adapteren.Ez után megint működik,amikor megnézem,hogy a diagnosztika mit csinált, az adapter újraindítását dobja ki jó megoldásnak.De ezt 5 percenként megcsinálni zavaró.Most kábellel használom,de sajnálom hogy a fél éves gépet nem tudom laptopként hordozni.


Ezek a problémák vannak a gépemmel.Tudnátok segíteni?

Nem tudom,hogy összefüggnek-e de viszonylag új gépről van szó, és nagyon hálás lennék,ha csak az egyiken is,de segítenétek, mert a munkám miatt nem tudom beadni garanciális javításra.


Köszönöm szépen!



2016. febr. 28. 17:57
 1/2 anonim válasza:
Nálam is előfordult, a számítástechnikus újra telepítést javasolt.Bevált.Pedig én is végigolvastam az okosabbnál okosabb tanácsokat. Nekem is eszembe jutottak a használtan vett videokártya , ram hibái.
2016. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kipróbálom.
2016. márc. 2. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!