Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám a gépemet...

Hogyan tudnám a gépemet felgyorsítani egy kicsit, mert nagyon be van lassulva?

Figyelt kérdés

Gigabyte alaplap, 3.00GHz proci [HT-s], 2GB RAM, 250GB HDD, 8800gs nVidia Geforce 512MB VGA, 400W táp.

Mit tegyek hogy egy kicsit gyorsabb legyen?

Valamilyen BIOS trükkre gondoltam ha tud valaki segíteni.

Vagy esetleg a regisztrit hogy tudnám kitisztítani a bele integrálódott próba verziós progiktól amik már lejártak, op.rendszer újratelepítés nélkül.


2010. ápr. 1. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kell itt mutogatni, hogy milyen király géped van.

Ha komolyan gondolod, akkor CCleaner + Revo Uninstaller.

2010. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, megprobálom :)

Valami BIOS trükköt, vagy regisztri tisztítást nem tudsz?

2010. ápr. 1. 14:21
 3/11 A kérdező kommentje:

Jaa, amúgy nem akartam mutogatni a gépem. Ha nagyon villantani akarnék akkor képet küldtem volna, mert ilyet még biztos hogy nem láttatok. Ha csak nem voltatok a 2009-es modding versenyen, és nem láttátok a szakmai győztes gépet.

:)

2010. ápr. 1. 14:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tényleg igaz hogy a modderek nagy többsége szinte semmit nem ért a géphez....


Visszatérve a kérdéshez,temp mappa tartalmát törlöd,rendszervisszaállítást kikapcsolod, Ccleanert leszeded, futtatsz egy tisztítást meg egy hibakeresést, leszeded a Defragglert, csinálsz egy teljes töredezettség mentesítét és ha még van időd futtathatsz egy teljes vírus scan-t a vírusírtóddal + a Malwarebytes-t leszeded és azzal is(remélem az nyílvánvaló hogy az utolsókat csökkentett módban kell végrehajtani.)


Jah és majdnem elfelejtettem, Msconfig-ot indítsd el és szedd ki a feleslegesen induló programok elől a pipát.

2010. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, kifelejtettem a registry tisztítót


Wise Registry Cleaner


[link]


automatikusan is javít,de kézzel is be lehet állítani mit szeretnél eltávolítani.

2010. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De te kedves 1. miért gondoltad, hogy mutogatni akarja a gépét? Ne mindig magadból indulj ki. Vagy csak irigy vagy, mert legyőzi a te 0.5Ghz-es 12mb RAMos 500mb HDD-s ati radeon 756os gépedet
2010. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Egyébként csak azért írtam le hogy miből áll a gépem, hogy ne olyan válaszokat kapjak hogy "rakj bele nagyobb procit, bővítsd a memóriát, stb..."

Azt, meg azért nem mondanám hogy a modderek nem értenek a gépekhez. Lehet hogy penge vagy ezen a téren, de lehet hogy azért én is tudnék neked olyat mutatni amitől "tátva maradna a szád".

Ahhoz hogy felgyorsítsam a gépem, van egy két ötletem nekem is, de szerettem volna még több lehetőséget megtudni, nálam okosabbaktól tanulni.

Igazából egy-két BIOS trükkre, és a regiszrti tisztítására lettem volna kíváncsi

De azért tényleg segítettél. Köszi még egyszer!

2010. ápr. 1. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:

16:15-ös vagyok


Örülök hogy segíthettem!


Egyetértek veled én csak a szoftver meg hardveres részéhez értek, a modding-hoz például teljesen hülye vagyok, úgyhogy ilyen téren csak olyat tudnál mutatni amitől elállna a lélegzetem.Grat a helyezéshez.

2010. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hogy a modderek mellett szóljak, el kell mondanom hogy hogy még nekem is mutattak újat mind szoftveres és hardveres téren is, pedig már nem vagyok mai gyerek a témában. A modderek a legkiválóbb számítógép szerelők közül kerülnek ki. Ugyanúgy mint a legjobb programozók közül a hackerek :).

A kérdésre rátérve abban igaza van a kérdezőnek hogy tényleg nem csak a gépünk hardverfejlesztése segít ha belassult a gépünk. Lehet javítani a helyzeten különböző programokkal, de tényleg vannak bizonyos bios trükkök amiket kevesen tudnak. A nem megfelelő bios beállításokkal, pl:(alapértelmezett) akár 50%-al is visszafoghatjuk gépünk teljesítményét.


Ezt tudtad, kedves elöttem szóló?


Ilyen helytelen bios beállításoknál, pedig a szoftveres "takarítás" nem fog nagy előbbre lépést eredményezni.

A regisztri kitakarítása pl: a 30 napos shareware -ektől amik beleintegrálják magukat nem egyszerű. Sajnos nem a program nevén fog integrálódni a regisztribe, pont azért hogy ne lehessen egyszerűen törölni. De minden ilyen programot "fel lehet tőrni", vagy legalábbis mindenféle letőlthető crack nélkül is ki lehet deríteni hogy hol lelhetők fel ezek a fájlok a regiszribe.

Remélem segítettem, és ne bátsátok a moddereket mert tényleg "némelyek" többet tudnak mint gondolnánk. Főleg ha már valaki egy orszgos versenyen szakmai díjazott lesz.

Különben kint voltam én is a versenyen tavaly októberben, és láttam a gépeket. Ezúton is grat. mindenkinek!

2010. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13:17-es vagyok


Sajnálom ha rosszul fogalmaztam nem a rendes modderekkel van bajom, akik több munkaórát és pénzt nem spórolva csinosítják a gépüket.Sajnos én csak olyanokat ismerek személyesen, akik azt hiszik hogy vesznek a gépbe 2 neon-t meg 4 világító ventit akkor már ők a f@aszagyerekek, a számítógép működéséről viszont gőzük sincs.


Azt pedig én is tudom hogy az alapbeállításokkal rendelkező Bios sokszor csúnyán visszafogja a gépet, de a Bios beállításainak módosításáról én nem szeretek itt neten írogatni,ki tudja milyen hozzá nem értő olvassa el,valamit félreért és a végén meg viheti szervizbe a gépét több ezer forintért csináltatni.


Csak ennyit akartam remélem érthetően fogalmaztam.


P

2010. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!