Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kompatibilis a ram...

Lacyszalay kérdése:

Miért nem kompatibilis a ram az alaplapal?

Figyelt kérdés
Msi G41m-p26 tipusu alaplapom van, tudom régi de még működik. A problémám az lenne, hogy van benne egy 2gb-s 1333as KINGSTON és egy 4gb-s DDR3 1333 AS KINGSTON. Gondoltam a 2 gb-st kicserélem egy Kingston HyperX Fury Blue 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9, 1.5V ra meg is vettem de nem jon be a kep akkor se ha egyedül rakom be a furyt. Valaki valami megoldást tud hogy miért nem megy az alaplapal?

2016. márc. 1. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mukodnie kene mert tamogatja
2016. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 T/Z ***** válasza:
BIOS-t reseteld, meg állítsd defaultra, hátha.
2016. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az alaplap specifikációjában nem is támogat 4GB-nál többet. De attól független el kellene indulnia. A régi 4GB-os magában elindul, mert az is gyanús akkor.
2016. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
Max 4gb lehet a lapban, tehát nem fog menni, hogy 6gb ramot próbálsz beletuszkolni.
2016. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MGéza ***** válasza:

[link]

Értelemszerűen a max memory-ból következik, hogy slotonként 2gb-s ram modulokat támogat, 4gb-s modult nem tud kezelni.

2016. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
6 giga van benne amivel tokeletesen mukodik.Egy 4 gigas es egy 2 gigas.
2016. márc. 2. 04:15
 7/9 anonim ***** válasza:
De lehet abból csak 2GB-ot használ a 4GB meg dísznek van ott. Ha sajátgép jobb klikk tulajdonságokban megnézed akkor mennyi ramot ír?
2016. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Felismeri mind a 6 gigat.En ugy ertelmeztem az msi oldalan hogy slotonkent 4 gigat ismer fel.
2016. márc. 2. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor töltsd le a legfrissebb bios-t, hátha megoldja. Rosszabb nem lesz tőle.
2016. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!