Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi az a maximális processz...

Mennyi az a maximális processzor mag, vagy logikai szál amit a mai játékok kihasználnak?

Figyelt kérdés

Mostani játékokra gondolok. Azokra, amik most fognak megjelenni, illetve GTA V, Witcher 3.

Mekkora hátránya lenne egy jóval több magos, de alacsonyabb órajelű processzornak i7-6700K-val szemben.

Gondolok 1.8GHz-2.0GHz-2.5GHz és 16-12-8 magos CPU-ra.



2016. márc. 2. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

ez sokkal komplexebb és nem csak a ghz és a magok száma számít inkább az architechtúra pl egy q9500 szintjét simán hozza egy g3240 pedig az első 4 magos a második csak 2..


jelenleg nagy átlagban a 4magos i5 elég a legtöbb kártya mellé (sok játék nem is használ 4 magnál többet).. persze lehet egy kevés fps-t profitálni az i7 ből de azt a felárat szerintem inkább jobb kártyára kell költeni.. nem éri meg az i7, csak ha a gtx970-nél erősebb vga-t veszel esetleg ha nagyon nagyon sokáig nem akarsz hozzányúlni a géphez(bár vga-t akkor is fog kelleni cserélni és a foglalatod is lassan avul majd elfele)

2016. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...vagy ha a gépedet szimultán akarod több dologra is használni, amellett, hogy játszol.
2016. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Helló! Köszönöm a választ. Én úgy értem a dolgot, hogy lehetőségem lenne egy gépet megvásárolni a munkahelyemtől. Ahol videó feldolgozással foglalkoznak. Nagyon kicsit lenne drágább, mint, ha egy új i7-6700K Z170 kombót vennék újan.

Viszont nem tudom, hogy azok a gépek nekem mennyire válnának be. Xeon van bennük, van egy 12 és egy 16 magos DDR4 rammal.

2016. márc. 3. 18:33
 4/5 anonim ***** válasza:
A Xeon processzorok nem játékra vannak kitalálva, hanem elsősorban pl szerverek kezelésére. A 12-16 maggal semmire nem mész játékokban, azok ugyanis messze nem használnak ennyi magot. Az órajel meghatározóbb adat ezesetben, amiben a Xeon általában kevesebbet nyújt az általános fogyasztásra tervezett társainál.
2016. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne szidjátok a Xeonokat! Nekem dual Xeon van az asztali gépemben, és lehet rajta játszani is. De az valóban igaz, hogy az órajel nagyon számít. Az én Xeonjaim csak 2 gHz-es energiatakarékos fajták, szóval ha valami iszonyatosan rosszul optimalizált játékot adsz neki, akkor ahhoz gyenge. De egy 3GHz-es Xeon már van olyan jó, mint a gamer kategóriás normál i7 procik. Ha meg sok szálon futó feladatot adsz nekik, (ami mondjuk haza vitt munka is lehet néha) akkor megeszik az i7-est reggelire. Az én Xeon L5638 procijaim (jó 5 éves évjárat) ketten együtt 24 logikai proceszormagot adnak ki, ezzel hozzák (a CPU-Z új változatának benchmark-ja szerint) az új i7-esek szintjét. (OpenCL kódot ráküldve a Xeonokra vagy a videókártyára meg aztán még van akár 10-100-szor annyi nyers erő.)


Tehát: egy szálon jóval gyengébb a Xeon, de már az általam próbált 2009-es NFS Shift is 2 szálat használ (2GHz-es magok 60-80%-on) az újabak meg gondolom többet. A videókártyát (Fermi alapú Quadro 5000, nem mai példány) meg 80% körül hajtja. Szóval egy jó gamer GPU-val szerintem vinnie kéne a mai játékokat is. (de ez csak becslés, jók nekem a régebbi játékok is, nappal meg ugye munkára használom a gépem)

2016. márc. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!