Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ma már miért nem fektetnek a...

Ma már miért nem fektetnek a gyártok akkora hangsúlyt a laptopok minőségére?

Figyelt kérdés
Nagyjából 10 éve minden laptopot igényesen, strapabíró, hossútávú használatra terveztek meg, pl. Egy Dell inspiront is tiszta vaskosra, zárkapoccsal gyártották le, ma meg egy Latitude is silány minőséget képvisel. Vagy említhetek egy Hp probook 4320s lapost, ami kb újonnan 150 ezer forint volt, igényesen megtervezve, ma meg 150 ezerért valami vackot lehet csak kapni. Pedig 10 éve is benne voltunk a 21.század negatív piacgazdaságába. Mi az oka ennek az egésznek, meg ennek mérhetetlen túlárazásnak? Remélem érthető voltam.

2016. márc. 3. 01:46
 1/9 anonim ***** válasza:
dell az már jó ideje egy hulladék. az oka hogy mindenből pénz jön vissza. ha te teszed tönkre láthatólag nem kell garanciáztatniuk .
2016. márc. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BM-Striker ***** válasza:

#1


Drágult a dollár az utóbbi időben. Minden számítógép alkarész drága mostanában. USA-ban nem mentek föl a notebook árak.

10 éve 1000$ körül volt egy notebook átlagárára, és ennek megfelelően jó volt a minőségük. Ami használható állapotban lévő 10 éves gépet látsz, azok mind mocsok drágák voltak, amikor kapni lehetett őket.


A másik, hogy kész számítógépek piaca hanyatlik, emiatt gyártók ott spórolnak, ahol lehet.

Harmadik ok: ULV processzorok. Engedik, hogy lepkefing méretű akkuval és hűtéssel szerelt olcsó gépeket lehessen eladni, ami a olcsó anyamaghasználat ellenére is jól használhatóak. Régebbi gépeket még 35w-os processzorokhoz tervezték.



500$(142k ft ma, 98k 2010-ban) alatti gépek mindig is fosok voltak, néháyny üdítő kivételt leszámítva.

2016. márc. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Trevor. ***** válasza:
Nekem van egy 10 éves Dell inspiron 640m laptopom, mai napig tökéletesen működik, könnyen szerelhető és az anyagminőségre sem lehet panasz. Régebbi modellek egyszerűen tartósabbak.
2016. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BM-Striker ***** válasza:

#3


Ez új korában 200k fölötti gép volt...


A régi olcsó gépek ugyanolyan szarok voltak, mint a mostaniak. Én még emlékszem a régi Fujitsu Siemens Amilo-kra pl...



A Dell Inspiron vonal később ment le az olcsó kategóriába, amikor Dell-nel növelnie kellett az eladásait.

2016. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez sajnos igaz,van egy acer travel mate laptopom (8-10éves kb) most vettem egy új asus x554lj laptopot ami borzalmasan gagyi minőségű
2016. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BM-Striker ***** válasza:

#5


A 10 éves Travelmate szintén más árkategória volt a mint az X544.

Egy akkori olcsó Acer Aspire szintén nem volt túl jó gép.


----

2016. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet minőséget kifogni, csak nem olyan egyszerű. Amit nagyon ajánlok, mert nekem is az van, arról írok éppen, az a Lenovo Thinkpad T sorozat. lehet hozzá 96 wattórás aksit kapni, ami sok évesen is akár 4 órát bírja egy töltéssel, nehéz összetörni (konkrétan a gyártó autós törésteszten betette a tesztbábú ölébe, kibírta a laptop) sőt vonatozásnál énis elejtettem már az enyémet többször és semmi baja.


Na szóval egy vadiúj Thinkpad fél misi is lehet, de néhány éveset használtan azért kapsz 100 fölött valamivel. Ehhez nekem kellett új töltő, kensington lakat, memóriát bővítettem 8 gigára, meg tettem bele SSD-t és HDD keretet, DVD-t amúgy se használ az ember manapság. Az SSD meg a plusz memória nagyon nagyon fontos, 4 giga ram semmire nem elég, a win7 meg egy böngészőablek megeszi az egészet. az ssd meg tizedére csökkenti a programok és a rendszer elindítását, érzésre úgy fog tűnni hogy sokkal erősebb géped van. Miközben ez a 2 tuning néhány 10 ezer együtt.


És akkor a végén van 150 körül egy laptopod, amivel tudsz utazgatni is.

2016. márc. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat, csak mégis furcsa, hogy már inkább a dizájnra fektetnek akkora hangsúlyt, nem pedig a minőségre. A Hp 4320s laposom se egy szép laptop, de nem is ez lenne a lényeg, hanem a minőség, olcsó árban. Jó ez nem biztos, hogy kibírna egy leejtést, de a hűtése például kiváló, pedig 3 éve volt utoljára kitakarítva, mégis 60 foknál nem melegszik jobban, pedig ez 150 ezer forint volt i3-as procival, 3gb rammal, 500gb hdd-vel majdnem 6 éve. Na mindegy, mindenesetre elég szomorú azért, hogy újonnan csak 250 ezer forint fölött kap, használható, minőségi laptopot az ember, pl. egy Hp probookot.
2016. márc. 5. 14:49
 9/9 BM-Striker ***** válasza:

#7


Thinkpad T széria mindog is drága volt, és egy hoz, vagy T61-hez viszonyítva mai Thinkpad-ok minősége rosszabb lett, hogy nagyobb nyereséggel lehessen eladni őket.


#8 Ez kb. mindig így volt. Az a különleges, ha olcsón kapsz jó minőségű gépet.


A te Probook-od is 800€ körüli áron indult, de kifogtál egy jó vételt.


A Probook 450 G1 i3-4000m-mel l150-160 körül pl szintén nagyon jó vétel volt.

2016. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!