Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot és mekkora...

Msebi06 kérdése:

Milyen alaplapot és mekkora tápot vegyek?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék venni egy új pc-t.

Eddig ez jött össze:

CPU: Intel Core i5-4440S processzor

VGA: Gigabyte R7 250 2GB DDR3 GV-R725OC-2GI videókártya

RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FBK2/16 memória


Az alaplappal gondban vagyok.

Kéne belül USB 3.0 csatlakozó (a széles sok tűs), hogy a ház előlapjára rá tudjam kötni + hátul is legyen 3.0 csatlakozó. Audio csatlakozó szintén az előlap miatt (Ha jól tudom az újakon már HD Audio van). Gondolom fölösleges rá DVI, mert úgyis a videókártyára lesz rákötve a monitor. Hanghoz csatlakozás az melyik jobb, ha az alaplapon van optikai, vagy ha PCI-on keresztül rakok bele hangkártyát, amin van optikai csatlakozó? Lehet ATX-es, a házban elfér. Az 1600MHz-es ramot kezelje és 4 slotos legyen. Gigabyte márkájút szeretnék leginkább, de Asrock is érdekel.

Ha van még észrevételetek mire érdemes még alaplapvásárlásnál figyelni jelezzétek, nehogy utólag megbánjam a vásárlást :)


Ehhez a konfigurációhoz mekkora tápot ajánlotok? Csak Chieftec márkájút szeretnék.



2016. márc. 3. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Asrock H97 Anniversa

Corsai CX 430W.

2016. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

4440S energiatakarekos, van ra indokod?


R7 250 csak penzkidobas vagyis nem lehet ra indokod


Chieftec markaju lehet csak?? miert? van ra indokod? milyen? Chieftec nek nincs "nev kotelez" alapon semilyen pozitivuma (legtobb tapja jo persze de altalaban mégsem erdemes megvenni oket)

nem tapbelso gyarto, vagyis nincs az hogy "o gyarja az egesz tapot szoval mindennreszletre biztos figyel"


ezen kivul milyen okod van arra hogy muszaj legyen s chieftec?


persze nem aztmondom hogy ne, csak a ragaszkodast nem ertem


nyugodszivvel amit ajanlanak legolcsobban az a GPM-450S eze viszonylag keves a csati, de a te gondolatmeneted (kerdesbeli gep) nezve még sok is lenne szamodra... (sajnos 350 es nincs belole)


alaplapbol H97 est keres olyant ami szamodra megfelelo felszereltsegu, oltikai kimenetest is kereshetsz, amin lesz optikai azon valoszinu minden ami kell neked

ha ragaszkodsz a vga hoz akkor DDR5 os valtozat legyen


ugy mar eleg elfogadhato lenne az osszeallitas

2016. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fogyasztást nem is néztem, láttam van ott egy S lehet jobb, meg dárgább. Közbe akkor már kinéztem ezt: Intel Core i5-4460 processzor.


R7 250-et azért írtam, mert pcx-en akarom összerakni a gépet, öcsémé is ott lett tavaly nyáron és nagyon megvan elégedve vele. Tudtam hogy R7 200 valamennyi van neki, már csak 240et és 250et írnak kínálatba, akkor gondoltam a 250et vette, de rákérdeztem, és GIGABYTE Radeon R7 260X OC 2GB GDDR5 128bit PCI-E van neki, szóval ezt benéztem, jó hogy szóltál. Az akkor volt 35.500Ft, most a Gigabyte R7 360 OC 2GB GDDR5 GV-R736OC-2GD videokártyára írnak 31.000-et, szóval lehet ez lesz.


Volt már pár tápom, sok bedöglött, bár nem is tudom azok milyen márkák voltak. Sok honlapon láttam már, hogy Chiftec-et dicsérik, meg ajánlották is, kipróbáltam és messze legtovább bírta eddigi tápjaim közül. De ha azt mondod hogy ez a GPM is jó, akkor hiszek neked, nem vagyok annyira jártas a témában.


Segítségeddel az új konfig:

Alaplap: Asrock H97M PRO4, vagy Asrock Z97M Pro4

CPU: Intel Core i5-4460

VGA: Gigabyte R7 360 OC 2GB GDDR5 GV-R736OC-2GD

RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury White HX316C10FWK2/16


Ha nem Chieftec, akkor milyen más tápot ajánlanál?

2016. márc. 3. 21:14
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3


Chieftec bol irtam


Chieftec Navitas GPM-450S


[link]


1db 6pin van rajta de 360 hoz ez eleg


ha kesobb fejlesztened akkor az 550 esen van 2db 6+2pin igy barmilyen vga hoz jo lesz


[link]


vga teljesitmenye sem velemeny kerdese, vagyis ha kereted megenged erosebb kategoriajut akkor onnan kell valogatni mar egy R7 370 is erosebb jelentosen a 360 tol, es ha van kereted 380 ra akkor ott meg is alhatsz, napjaink legfejlettebb AMD gpu(vga)ja legolcsobban, mindez nagy teljesitmenyel parositva


ha amugyis 360 is elmeletben eleg lett voln akkor ha sokat tudsz sporolni a 2GB os valtozatat is veheted de ha sok evig nem valtanal vga t akkor 4GB os 380 kellene


nem tudom mekkora az igenyed fps es beallitas teren, de R7 370 ig mindenkepp felmennék, ez kb. 40 he kozel is van neha par


de ha 31ezred van kb. akkor OK, raersz kesobb is fejleszteni


gephazbol is alsotapos es kereszthuzatost valasz hogy megfeleljen mar most es kesobb is


Raijintek Arcadia az egyik legjobb legolcsobban, barmilyen hasonlo megfelel amibe alulra helyezheto a tap es sok a ventihely es normalis meretezes tervezesu

2016. márc. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* barmilyen vga hoz = ugyertem "halandoknak szant atlagosakhoz" es amire max. 2db 8pin kell

mint pl. egy R9 390 hez, de inkabb majd egy kovetkezo szerias vga ra AMD Polaris vagy Nvidia Pascal

2016. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a felvilágosítást. A gépvásárlást május max júniusra tervezem, addig meglátom mennyit tudok rászánni. Gép nekem arra kell, hogy néha 1-2 játékot kijátszak ha úgy van kedvem, és ez nekem 3-4 talán 5 évig meg is maradjon.
2016. márc. 4. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
r7 250-et felejtsd el!! ahogy már előttem mondták ez pénzkidobás!!! ha megveszed sokat fogsz sz*pni vele
2016. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, hallgattam már az előtted szólóra, és át is álltam R7 360 OC 2GB GDDR5-re
2016. márc. 4. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!