Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi tápegység ás alaplap...

Az alábbi tápegység ás alaplap jó választás a konfigomhoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg FPS dropjaim vannak minden játékban(wow, cs:go), grafikától függetlenül, merem remélni hogy a táp és alaplap cseréje megoldja majd a problémám. Nem értek annyira hozzá, így érdekelne pár szakértői meglátás.

A rászánt pénzem a két termék összege, kb. úgy 70.000ft a tető. Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!


Kinézett termékek:

XFX Gold TS 550W.

Gigabyte 990FXA-UD



Jelenlegi konfig:

CoolerMaster 600W 12cm Fan(csere)

Asus M5A78LM-LX3(csere)

AMD FX-8320 Eight-Core 3,5 Ghz

Gigabyte R9 380 2GB DDR5

Kingston 2 x 8GB/1600Mhz DDR3

Toshiba 2TB 64MB Sata3 HDD

Kingston V300 120GB SSD

Deepcool Gammaxx 300



2016. márc. 4. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A mikrolaggokat valószínűleg az R9 380 okozza.Voltak rá ehhez hasonló panaszok.Mielőtt bármit is veszel teszteld egy másik kártyával a gépet.
2016. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túlmelegszik a processzor, vagy az alaplap északi hídja, vagy hasonló? Mert a mikrolag, amit az első mondd nem mérhető FPS-ben ( legalább is, mikor anno a HD4870-esemnél volt, nem lehetett méréssel kimutatni ). HD7870-es kártyám óta nem tapasztaltam ilyet AMD-nél.

Amúgy azért gondolom, hogy talán a CPU melegszik túl, mert rohadt melegedős az FX széria. És ha túlmelegszik leveszi az órajelet, ez FPS-esést eredményezhet. Mérd meg terhelés alatt mennyi a hőmérséklete!

2016. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gigabyte-ból amd kártyát venni, bátor legény/hölgy vagy te :)

pontosan milyen az a vga? OC windforce vagy melyik?

Amúgy igen, első körben vga-t kéne cserélni és úgy megnézni ha van rá lehetőség.


2. kör: Milyen az a tápegység? pontos neve? Elite power, vagy mi? Mert így van jó pár, a rosszaktól az egész jóig. Elite power mellett pl húzni az órajelet 8320-on nem túl egészséges a rendszernek (már amennyire az alaplap bírja, kérdés meg van húzva az órajel, ha pedig igen, mennyivel).


Ha a processzort húztad, remélem nem a gammaxx 300-zal hűtöd, az csak arra jó, hogy a gyári hűtő helyett picit jobban lehűtse a processzort, de a tuningra nem alkalmas. Oda már 10e+ hűtők kellenek, mint aplhenföhn brocken, dark rock széria meg társaik.

2016. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tapcsere mindenkepp kell egy ilyen gepnek, bar tipusa szamitana azert... de feltetelezem Elite, persze TS Gold ra nem feltetlen van szukseg, de vegulis hosszutavon jo beruhazas


alaplap is mehet nyugodtan "csak" 970 UD3 valtozat is, de persze ha gondolod 990 es is

de szerintem AM4 hajnalan AM3+ lapba ruhazni ertelmetlen


tapot kelene elobb megvenned es kiprobalnod javult e az alapot


lehetne mas hiba utan keresgelni de >>rossz<< tappal semmi ertelme

2016. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
gephazad milyen amugy?
2016. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1 Igen, olvastam én is az R9 380 mikrolagjairól, de pl. wow-nál helyzettől függ a tapasztalt probléma.

valahol gyönyörüen fut, ahol több ember van ott előjön az fps drop. inkább olyan érzést kelt,

mint ha félgázzal menne a rendszer. Nem egy állandó jellegű szaggatás van jelen.

Egyenlőre sajnos nem tudok megoldani egy tesztet, mert nincs másik VGA-m de utána érdeklődök, jobb a biztos. köszi a tippet.


#2 Igazából az győzött meg róla hogy nem túl melegedés a probléma, hogy frissen indított gépnél,

a játék betöltő képernyőjén az egeret húzogatva akadozik a kurzor...

de természetesen utána néztem, ezen része rendben van.


#3 A VGA OC Windforce, tápegység elite power.

Procit nem húztam fel, terveztem volna, de előtte utána olvastam,

és igen a gammaxx 300 miatt nem kíséreltem megtenni.


#4 AM4 alaplapot tudnál hasonló árkategóriában? mint mondtam nem vagyok jó ilyesmiben.

A gépházam egyébként DeepCool Tesseract.

2016. márc. 4. 15:16
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 még nincs kint AM4 de valoszinu iden kint lesz meghozzs lehet nem annyira soka


AM3+ nal ismert jelenseg még jo rendszerben is (haz, tap huto...) a cpu "lefolytodas" a gyenge minosegu alaplapok miatt


nalad ugye a tap miatt nem megfelelo a rendszered


javaslom hogy tapot mielobb vedd meg es csereld ki aztan foglalkozz a tobbivel


valoszinu ha jobb is lesz de nem oldodik meg teljesen a gondod de igazabol akkor lesz ertelme foglalkozni a tobbivel mikor jominosegu tap lesz gepben


ha van kereted lapot is cserelheted de en nem tennek hatalmas beruhazast am3+ ra bar neked kellntudni ha par evig még hasznalod akkor vegulis megerheti

2016. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként abszurdnak hangzik,de nálam némely programnál a felére csökkentette a cpu és gpu teljesítményét a windows 10,mert alapból be volt állítva rajta az energiatakarékosság,és ezt elég sok játéknál elfelejtette kikapcsolni szóval rengeteg minden laggolt a gtx960-on aminek nem kellett volna.Teljesítménycentrikusra kapcsolva megoldódott.Bár nem hinném hogy nálad is ez van,de érdemes megpróbálni!

[link]

2016. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Nem is annyira abszurd. Én is win10-et használok, és valóban, ilyen tapasztalatom volt nekem is.

Sajnos nem ez a probléma oka, mivel ezt már korábban át állítottam én is Teljesítménycentrikus-ra. De értékelem a segítőkészséget. Köszönöm.

2016. márc. 4. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!