Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rufus- al kiírtam egy linuxot...

Rufus- al kiírtam egy linuxot valamilyen DD módban a pendriveomra erre valamiért 2MB lett az összkapacitása ráadásul még ntfs-re se tudom formázni, mi a rák történt?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

windows alatt:

[link]



linuxon könnyebb:

dd-vel felülírnám az első 512 byteot, majd gparted-el új partíciós táblát csinálnék, végül formáznám.

2016. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sikerült, köszönöm, amúgy bajba vagyok mert fel akarom rakni az ubuntut windows mellé de amikor megpróbálnám bootolni pendriveról, megakad a Verifying dmi pool datánál. szinte minden létező programot használtam amivel rá lehet rakni az isot a pendrivera de egyik sem volt jó, egy kis help pls?
2016. márc. 6. 23:55
 3/3 anonim ***** válasza:

én megpróbálnám egy másik pendriveal. avagy ha van külön menü (tehát pl f12 amivel kiválasztod melyik eszközről szeretnél indulni) akkor most ne úgy indítsd hanem a pendriveot rakd első helyre a boot sorrendnél és ne nyomj semmit mikor bootol.


"népi megfigyelés" nálam, hogy azok a pendriveok amikről valaha win8-at telepítettem, furcsán viselkednek boot esetén. előtte nem volt semmi bajuk. 0 bájttól fogva végigírattam őket 0-val szóval teljesen formázva vannak, új partíciós tábla stb... de a hiba továbbra is megmaradt. igazából nincs semmi logikus oka neki szóval többet én sem tudok mondani ezzel kapcsolatban. próbálkozni kell.. :\

2016. márc. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!