Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összeállítóttam egy AM3+ -os...

SyfonHUN kérdése:

Összeállítóttam egy AM3+ -os konfigot. Vélemény?

Figyelt kérdés

PCX-en sikerült összeállítanom 235,000 Ft-ért.

Szerintetek milyen? megéri? Esetleg mit kéne cserélni/változtatni rajta?


MSI 970 GAMING alaplap


AMD FX-8350 processzor


Kingston 2x4GB DDR3 2133MHz HX321C11T3K2/8 memória


Asus R9 380 4GB DDR5 STRIX-R9380-DC2OC-4GD5-GAMING videokártya


Adata 120GB Premier SP550 ASP550SS3-120GM-C SSD meghajtó


Corsair CX 600W CP-9020048-EU tápegység


DeepCool KENDOMEN TI fekete ablakos számítógép ház


Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő


Van nekem még egy HDD-m a régi gépemből.

Nem tudom vegyek-e bele egy

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez-t


Ezt a gépet nem 1-2 évre venném.. :)

Jelenleg egy 1680x1050-es monitorm van. De idővel le szeretném cserélni egy FullHD-s ra! :)



2016. márc. 7. 21:08
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Nekem hasonló gépem van. Tökéletesen megvagyok vele elégedve. :)
2016. márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom hogy rossz az AM3+ de ha ennyi pénzből belelehet tenni egy i5-6500-at akkor nem mindegy.Itt egy teszt : https://www.youtube.com/watch?v=xKR04WMP9sw (gondolom a kérdező is játékra használná...)
2016. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
De viszont ha a videó végét megnézed akkor a programokban (videó renderelés) sokkal jobban teljesít az fx-8350. Ami nem mindegy tehát munkára egy jó választás de játékra (mint a videó eleje is mutatja) az Intel jobban teljesít.
2016. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj, hogy a játékokat nem írják meg több magra, még ma is 2 mag az elterjedt. Ebből kifolyólag sokkal célszerűbb olyan cpu-t választani, aminek a magonkénti számolási teljesítménye magasabb.

Az intel később fejleszthető, kevésnek érzed, teszel bele egy i7-et, az AM3 pedig ott meghalt, nincs feljebb.

Ez is csak azért szempont, mert közel egy áron kapható a két cpu és akkor már inkább azt veszem, amihez nem kell másik hűtő, vagy ha veszek is rá, akkor már passzívan elviszi hangtalanul.

Bőven tudja azt az AMD is, mint az intel, de nem is egy szegmensbe szánták a két cpu-t. Az AMD-nek ez a csúcsprocesszora, az Intelnek nem.

2016. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mindenki az intelt ajánlgatja, én személy szerint a büdös életbe nem vennék intelt.részemről csak az AM3+ jöhet szóba.

sokan károgtok h sokat fogyaszt az AMD igaz hogy többet eszik mint az intel DE: egy intel proci árában bennevan több hónap villanyszámla is előre fizetve.szvsz marha drága

Asrock lapot pedig tényleg nincs értelme venni addig jó amíg nem akarsz tuningolni.akinek meg még működik lehet szerencséje volt. ez a konfig TÖKÉLETES! minuszolhatnak az intel fanok nyugodtan megengedem ^^.

2016. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

..És pont ez a baj ezzel a PC-s történettel. Van egy tök jó konfigod/AMD,Intel teljesen mindegy/...


Itt most mondjuk egy bika FX 8350. Összességében a teljesítménye több mint elég bármire...kivéve játék. Én személy szerint azt látom, hogy gyakorlatilag 0 optimalizációval jönnek ki játékok... Bízok benne, hogy mivel az AMD elvégre ott tolja a legjobb konzolokban, valamelyest profitál ebből a PC-s játékipar is hamarosan.


Azért mégiscsak nevetséges, hogy azért tologassunk a gépbe két-három évenként VGA/CPU párost, hogy lehessen használni a gépet játékra...vicc. 2016 ban 2 magot használnak a játékok???


Persze, lehet a Haswell, Skylake vonalon tolni az i7 procikat utánna a gépbe, jó sok lóvéért, csak mert a magonkénti teljesítményük erősebb... Amíg lesz aki megveszi, nem is lesz akarat optimalizálni semmit...


Ez a "kis" FX- pont a fele árban egy i7 nek. Részemről ezért sem vennék Intelt. Ha nagyon nem megy a jövőben, akkor veszek egy PS4-et a tv alá. És pakolgathatják a 80 ezres procikat, meg VGA-kat ahová akarják :)


Az alap kérdéshez:


Amíg ezek a lapok /MSi 970/ elmennek 2133-as memóriával, addig a DDR4-is értelmetlen szerintem.

2016. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A sok okosnak írom,nem a fogyasztásával van baj az am3-romnak hanem hogy régi,és írtó drágák.Ilyen idős procikat találsz az intelnél,nem akkor melyik éri meg jobban a régi vagy az új?Én személy szerint konzolt nem vennék,mert nevetséges hogy az oprendeszer,és a játékok csoda hogy 8magos proceszoron eltudnak jól futni.
2016. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ilyen idős procikat találsz az intelnél,nem akkor melyik éri meg jobban a régi vagy az új?"

Cáfolom! akinek az alaplapja 775ös foglalatú az igenis talál idős procit intelben is. és egyáltalán nem drágák az AM3/AM3+ procik az I5első/második generációt is odakenhetik a falhoz.

2016. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
max ilyen kis falusi putris boltba maximum,ha megnézel egy nagy boltot pl pcx,aqua,ipon ott már a 1155se találsz vagy egy két darabot,és igen is hogy drágák,egy fx 6300 nem ér 30ezer forintot teljesítménye alapján,már tuningolva se
2016. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ülj le 1es....
2016. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!