Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen érvek szólnak a ddr3-as...

Milyen érvek szólnak a ddr3-as és a ddr4-es setup mellett egymás ellen? Ha most ti is gamer gépet raknátok össze, melyiket választanátok, és miket vennétek figyelembe? Pro és kontra érveket kérnék tőletek.

Figyelt kérdés

Elérkeztem arra a pontra, hogy a gamer gépemnél amit összerakok, el kell döntenem hogy melyikre ruházzak majd be.

- A ddr3 esetében ugye 1150-es foglalat (intel i7 4790k), 32gb 1866MHz RAM,

- A ddr4-nél pedig 1151-es foglalat (Skylake intel i7 6700k), és 32gb 2400Mhz RAM-ról lenne szó a mostani álláspontom szerint.

Igen, direkt mind2-nél a legjobb processzort, és a legelső OC fokozatú RAM-ot venném, és nem, nem szeretnék a 2011-v3 foglalatra rámenni, az már fölösleges lenne, na meg persze túl nagyot ugranának az árak is.

Megköszönném a segítségeteket a választásban! :)



2016. márc. 13. 02:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben van rá kereted, akkor 6. genes intel.

Most végre normalizálódtak az áraik, újabbak, viszonylag jobb a teljesítményük is.

Amit te elnéztél, hogy Haswell (4. gen, 1150es foglalat) csak 1600 MHz-ig támogat, szóval az 1866os RAMjaid valójában 1600asak lesznek.

Munka szempontjából, amennyiben alacsony időzítésű RAMot veszel, jobb a DDR4, de az intel itt is csak 2133-ig támogat, ez a nagy MHz szám az AMD-hez való.


Szerintem i7 6700k jobb befektetés.

2016. márc. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy a 1150 1600Mhz-ig, a 1151 meg 2133-ig van, ezért írtam hogy bármelyiket is választom, az 1. OC fokozatot venném, bár még ezt se tudom teljesen biztosra. Lehet maradok RAM-ok terén az OC nélküli verziónál és 1600/2133-as RAM-ok lesznek. Köszönöm a választ neked! Bár, még várnék néhány embert hogy érveljenek, több válasznak jobban örülnék :D
2016. márc. 13. 02:49
 3/3 BM-Striker ***** válasza:

A DDR4 elsősorban azért jobb, mert az ezután következő gépbe nem kell új RAM-ot venned.


Ez főleg ezért fontos szempont, mert 32gb RAM nem olcsó.

2016. márc. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!