Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor túlmelegedés?

Processzor túlmelegedés?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben a processzor ventillátora 0 program mellett is maxon pörög. A BIOS-ban be van állítva az inteligens hűtőszabályzás. A proci alapállapotba 42 fokos. Nemrég cseréltem ki a pasztát, de nem segített. A hűtő pormentes. Mi miatt melegedhet ennyire? régebben ilyet nem csinált, még akkor sem, ha valami nagyobb programot/játékot futtattam rajta. A processzor: AMD FX4100 3,6Ghz. A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

2016. márc. 16. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyári hűtő van rajta akkor csodálom hogy eddig nem melegedett. De szerintem mindenképp kéne valami normális, ha olcsón akarod megúszni akkor arctic freezer 7 pro 2 tökéletes lenne rá.
2016. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a gyári hűtő nem a legfényesebb választás, de már 2 éve ez van és még soha nem produkált ilyet,, ezért furcsa nekem.
2016. márc. 16. 21:34
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pontos tipuskodja ezeknek?

tapegseg

gephaz

alaplap

?

tortent valami elotte? pl. villam, aramszunet?

forrosag volt szobaban es ugy uzemelteted...

2016. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 HUN_Sector ***** válasza:

Ha cserélted a pasztát, akkor a hűtő marad csupán. Lehet, hogy akadozik a ventije, lassabban pörög, ezáltal kevesebb hőt képes elszállítani a proci felületéről.

2-3000 ft-ért már kapsz egy alap zalmant, ott is ég és föld a különbség az amd gyári hűtőjéhez képest.

Én anno egy a8 6500-at cseréltem ki a melegedés miatt egy cpnf.. mittudoménmire és csodákat tett. Pedig az csak egy 65 wattos proci volt.

2016. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Alaplap: gigabyte ga-970a-ds3

Tápegység: Cooler Master rs-600-acab-m4

a gépház nemtudom mi, valami sima ötezer forintos ócska

semmi nem történt, és a szobában mindig fix 24-25 fok van.

2016. márc. 16. 21:42
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor szerintem megpróbálom kicserélni a hűtőt, hátha az segít rajta.
2016. márc. 16. 21:43
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hutot vizualisan is tudod nezni jol forog e


de program is kiirja a fordulatszamot RPM


pl. speedfan


cpu hutot termeszetesen lecserelehted de lehet reszben vagy reszben sem lesz eredmenye...

2016. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 az jo meleg

lap - ok, leginkabb alaporajelre


tap - kozkedvelt hulladek mindenkepp lekell(ene) cserelni minosegire, vetelre es hasznalatra erdemes tipusra

ajanlashoz vga nem artana


gephazat meg helyedben szinten tervbe vennem, legalabb ha van ventihely akkor nyomj ra ventit a legaramlast Segitve(!)

2016. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

legolcsobban pl.

be quiet! System Power 8 400

Enermax MaxPro 400

FSP Hexa+ 400

Chiedtec Force CPS-400S (1db 6pin van rajta, atalakitoval persze ratudsz nyomni tobbet)

2016. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze tudom mindent lelehetne cserélni.. egyik se egy hűha alkatrész.. de amire használom arra megfelel.. a gépházba van 2 ventillátor is, és még az oldala sincs rajta.. nagyon belefektetni ebbe a gépbe meg már nem akarok.. megy ameddig megy :D ezt a hűtő dolgot meg átgondolom. köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 16. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!