Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win7 laptop, jacken keresztül...

Win7 laptop, jacken keresztül nincs hang. Hol a hiba?

Figyelt kérdés
Újratelepítettem Asus G74SX típusú laptopomon a Windows7-et. A korábban jól működőnek bizonyult telepítő lemezt nem tudtam használni, mert rákerült egy linux is a gépre, ami ragaszkodott a GPT-hez, a Win7 telepítő lemezem viszont csak MBR patíciós táblával kompatibilis, ezért készítettem egy új telepítőt, és minden bizonnyal itt kezdődhettek a problémák, csak akkor még nem láttam. Ugyanis az újratelepítés után ugyanazok a driverek mentek fel a windowsra, mint amiket korábban használtam, és korábban semmi probléma nem volt a hanggal, most viszont csak a laptop hangszórója szól, ha bedugok egy fülest a jackbe, az nem kap jelet, csak a hangszóró némul el. (Linux alatt kifogástalanul működik, tehát nem hardver hiba.) Ami különbséget látok a korábbi rendszerhez képest, hogy a lejátszóeszközöknél korábban külön volt hangszóró és fejhallgató, és ha bedugtam valamit a jackbe, akkor automatikusan váltott hangszóróról fejhallgatóra ill. vissza az alapértelmezett eszköz, most viszont csak hangszóró van (igen be van kapcsolva a letiltott és a leválasztott eszközök megjelenítése is), valamint a hangszórók tulajdonságaiban a csatlakozó adatai között most szerepel az "ATAPI belső ATAPI-csatlakozó" és a "Jobb-oldali 3,5 mm jack aljzat" is, míg a korábbi rendszeren emlékeim szerint előbbi a hangszórókhoz tartozott, utóbbi a fejhallgatóhoz. Mi lehet a probléma, hogyan lehetne orvosolni?

2016. márc. 17. 19:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!