Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Videokártya memóriájának...

Üdv! Videokártya memóriájának működésébe szeretnék belepiszkálni. Hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy Sapphire HD7870 OC 2Gb vga-m. Régóta csinálja azt, hogy nagy VRAM igényű programoknál (játékoknál) elkezd csikozni, dobálja a képet, kifagy, kék halált is kaptam párszor, illetve volt hogy kiirta, hogy a videokártya illesztő nem válaszolt. Régóta szenvedek ezzel a problémával, pasztáztam a GPU-t, tekergettem visszább az órajeleket, fentebb a venti órajelét. A GPU és a memória órajel visszafogásával egész tűrhető, de már 1050-780, illetve 1250-980-nál tartok, mert folyamatosan rosszabb.


Arra gyanakszom hogy van egy olyan cimlet a memórián ami rossz, és akkor jön elő a baj ha ott próbál tárolni adatokat a kártya. Ki lehet ezt valahogyan "kerülni"? Mint pl egy szektorhibás vinchesternél? Lehetséges? Vagy esetleg más ötlet?



2016. márc. 17. 22:14
 1/2 BM-Striker ***** válasza:

Valamelyik memóriachip vagy GPU memóriavezérlője hibás. Nem tudsz szoftveresen belenyúlni.


Elméletileg javítható memóriachip cseréjével, de jobban kijössz ha veszel egy másik kártyát.

2016. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam. Köszi a választ!
2016. márc. 18. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!