Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért vannak még mindig túl...

Mért vannak még mindig túl árazva használtan a 2012 -es kiadású kártyák? Gondolok itt pl gtx 660/Ti, gtx 670/ hd 7850/hd 7870/hd 7950 / hd 7970 vagy akár régebbi picit gtx 580 .

Figyelt kérdés

2016. márc. 19. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert az alsó és alsó-közép kategória szinte egy helyben topog. Most egy új R7 250 (ami lényegében egy tuningolt HD7730) 25k-ba kerül. Tesóm vagy két éve vett újonnan 24k-ért egy MSI HD7770-t. A GT740 is (ami lényegében egy átnevezett GTX650) is ebben az árban kapható. Egyszerűen 30k alatt már évek óta nem volt érdemi változás (egy-két kategóriával feljebb se túl sok).
2016. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trevor. ***** válasza:

Ezeket a kártyákat eleve csak használtan kapod meg, vagy ha találnál is valahol boltban újonnan, nem éri meg megvenni, mert raktáron maradt darab.


Ebben a kategóriában valóban nincs túl nagy fejlődés, lassan 2 éve már, hogy vettem a GTX 750 Ti kártyámat, most is ugyanannyi az ára, mint akkor.

2016. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Használt piacra gondoltam nyilván , de pont ez az hogy árukon lehet venni modernebb kártyát újonnan és fordítva kellene hogy legyen , gtx 750 ti újonnan már 35 ezerért van ami majdnem hogy hd 7850 teljesítményét hozza sőt szerintem van olyan játék ahol hozza is és a gtx 950 meg már veri a 7850 -et. A másik meg az ha valamit már évek óta használok vagy vettem a boltban akár 2-3 hónapja és legyen 45 ezer forint akkor kapásból 50 % -nak kellene le menni mivel használt tehát nem új nem boltból van, sokan meg azt csinálják hogy -5k árral teszik fel nettre hát akkor már inkább újonnan veszem meg. Ti mit gondoltok?
2016. márc. 19. 15:16
 4/7 Trevor. ***** válasza:

Ha csak 5K-val olcsóbb használtan, mint az új, akkor én is az új mellett döntök inkább. Viszont ha 10K+ olcsóbb a használt (ráadásul garis), akkor inkább veszem azt.


Mivel ebben az árkategóriában nincs fejlődés, ezért nekem ez jó dolog, mert ha majd erősebb kártyára váltok, akkor eladom jó áron a mostanit és több pénzem lesz újra.

2016. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen a használt piacra gondoltál, de azt meghatározzák a jelenlegi árak. Ha újonnnan 29k-ért adnak egy HD7770 kártyát, amit én anno 24-ért vettem, akkor nem fogom azért 10k-ba eladni, mert már használt és öreg, ha találok rá vevőt 17k-ért is....aki meg megveszi 17-ért az meg azért örül, mert nem kellett 29-t kiadni érte. Éne meg aztán tényleg örülök, mert alig buktam rajta valamit 2-3 év alatt. Ha az újonnani ugyanilyen kártya ára leesett volna mondjuk 18-ra ahelyett, hogy felmegy 29-re, akkor a használt karimat örülök ha 10-ért eladom. Na ezért kerülnek annyiba a oár éves kártyák, amennyibe. Persze ha valaki úgy gondolja, hogy eladja a régi HD7770 kártyáját 23k-ba és találok a boltban egyet 28k-ért (R7 250X néven), akkor inkább az újat veszem sok garival, ez egyértelmű. :)
2016. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de látod te még tök realisztikus vagy és látszik nem akarod át verni a vevőt csak reális áron fel rakod hogy mindenkinek jó legyen. amit szerintem használtan érdemes meg venni valakinek ha szeretné hogy legalább hd-ban ne akadjon meg senki az a gtx 560 ti hihetetlen hogy a driverek még most is jól optimalizáltak rá de nem hiába régebben az egyik legkedveltebb kártya volt nagyon sokáig korához képest kimondottan jól teljesít 2 gb verziót nagyon limitáltan találni belőle szinte mint a fehér hóló egyet ki próbálnék azért .
2016. márc. 19. 23:10
 7/7 A kérdező kommentje:
ne akadjon meg semmi*
2016. márc. 19. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!