Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik ha ebbe az alaplap...

Mi történik ha ebbe az alaplapba két különbözű sebességű ramot teszek?

Figyelt kérdés

Először is sziasztok. 2 kérdésem lenne.

Van egy Gigabyte GA-970A-D3 alaplapom.

És arra lennék kíváncsi hogy jelenleg 4gb 1333 ramom van. Viszont tudnék szerezni nagyon olcsón 1600-as 4gb ramot... Kérdés hogy beletehetem egyáltalán? Lehúzható 1333-ra az 1600-as ram? Próbáltam már 1333-ról a mostaniakat 1600-ra húzni de megse nyikkan a gép kb... :D

Továbbá 2x2gb-om van most... A ram amit vennék pedig 1x 4gb lenne. Ez nem probléma? 1333-sat is vehetnék dehát. Nemtudom hogy. (talán márka miatt) az 1600-as 300ft-al olcsóbb lenne....


Továbbá lenne olyan kérdésem hogy. Tudnék igen olcsón venni 120gb-os SSD-t 2db-ot. Lehetne őket vhogy RAID-ban futtatni? (Olcsóbbra jönne ki mint egy 240-250gb os egyben...)

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2016. márc. 19. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Ha beraknád az 1600-as RAM-ot, az 1333MHz-en üzemelne. Mivel egy modulról van szó, a kétcsatornás üzemmód ugrana, amely némi teljesítményveszteséggel járna.

2. Kapacitások csak akkor adódnak össze, ha RAID0-ba (összefűzés) szervezed a két SSD-t,ebben az esetben viszont akármelyik lemez megsérül, ugrani fog az összes adatod (már amit ebben a tömbben tárolsz). De igen, járható út a RAID tömb.

2016. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kszk2 ***** válasza:

A lassabb ramot rakd a proci felöli foglalatba és akkor jó

(Ha a gyorsabbat rakod oda akkor az 1333-mast állítja 1600-ra és valószínűleg elfüstöl. A legjobb az ha a bioszban manuálisan állítod 1333-ra.


Az ssd-k kapcsán: Ha az alaplapod támogatja mehet a raid ugyanúgy mint a HDD-k nél. (Ha nem támogatja vegyél raid vezétlőt)

2016. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első. Tisztában vagyok vele hogy repül az adat ha sérül valamelyik.


Második.

Honnan tudhatom hogy képes-e rá?Illetve mennyi lenne egy RAID vezérlő?

Továbbá rendszer telepíthető lenne erre a raidra?

2016. márc. 19. 19:00
 4/4 kszk2 ***** válasza:

Onnan tudod képes-e hogy bemész a bioszba és ott kell lennie egy olyan opciónak hogy "SATA type" vagy "SATA mode" vagy valami hasonló. Ez alapból ascii-ra van rakva és ha van olyan opció hogy "RAID" akkor támogatja, ha nem akkor nincs.


Ára? 2000 től több millió forintig. attól függ milyet veszel. [link]


Nekem raidre van telepítve a rendszer, tehát lehet.

2016. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!