Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az I3 és az E5...

Mi a különbség az I3 és az E5 processzorok között?

Figyelt kérdés
Szeretném a Dolphin emulátort futtatni a gépemen, de I3-as processzorral nagyon ramatyul megy. Voltam egy ismerősömnél, akinél kipróbáltam és tökéletesen, lag nélkül futott. Azt mondta, hogy az én gépem jobb, mint az övé és az övén nem is volt videó kártya. Amikor megkérdeztem hogy ez hogy lehet, azt mondta hogy az én processzorom e3-as az övé pedig e5-ös. Amikor viszont ma megnéztem az Eszközkezelőt kiderült hogy nekem I3-asom van, nem pedig E3-asom. De mi különbség van az I és az E között? Ha nekem most I-m van, akkor belerakhatok egy E5-ös a későbbiek folyamán vagy csak I-set?

2016. márc. 20. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegyikből van több generáció és többféle tokozás. Az i3/i5/i7 az asztali Core sorozat, míg az E3/E5/E7 a szerverekbe és munkaállomásokba szánt Xeon család tagjai.

Konkrét típusok nélkül nem tudunk pontosan találgatni...

2016. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egész pontosan ilyen van nekem: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz
2016. márc. 20. 17:05
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 ez egy regi "gyenge" laptop proci


neki milyene volt pontosan? asztali i5 is erosebb

szerver procik meg jo hogy erosebbek mint egy mezei laptop proci...


de van egy csomo generacio es azon belul is rengeteg tipus

2016. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Arra sajnos nem emlékszem, hogy az övé milyen volt, csak az E5 a biztos.
2016. márc. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!