Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemet szeretném bővíteni...

Davyd9206 kérdése:

A gépemet szeretném bővíteni erősíteni memóriával valaki segítsen benne hogy jót veszek-e bele?

Figyelt kérdés

Alaplap:Gigabyte GA 970a UD3 amit bele szeretnék rakni


-Kingston DDR3 16GB 1600MHz Beast 2x8GB Kit HyperX Edition CL9

-Kingston DDR3 16GB 1866MHz HyperX 2x8GB Kit Fury Blue Series CL10


Támogatja az alaplap 1866 MHz


Két dolog aggaszt az alaplap memory support listába nincs benne,gyártó kódja pedig ami nekem most a gépbe van memória kártyainak a gyártói kódja benne van.


CL9/CL10 között mi a különbség


Előre is köszönöm szépen segítőknek a segítséget


2016. márc. 22. 12:14
 1/3 HUN_Sector ***** válasza:

A memória támogatási lista csak egy támpont, képtelenség egy alaplapot az összes memóriával letesztelni. De nekem még soha nem volt ezzel gondom, beszerzés előtt soha nem a támogatási listát néztem. Ezek szabvány ramok, mennie kell bármelyik, megegyező DDR osztályú DIMM rammal. A késleltetés mindig a nagyobbhoz igazodik, a frekvencia meg a kisebbhez eltérő ramok esetében.

A CL a késleltetés. (CL / MHZ) *1000 = ms válaszidő. Azaz pl 9/1600 = 5.62 ms.

Lényegében ezzel nem kell foglalkozni, ha van külön vga-d.

2016. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen van külön vga
2016. márc. 22. 14:31
 3/3 HUN_Sector ***** válasza:

PM-ben ment a válasz


Az olcsóbbat vedd, nincs különbség a te esetedben.

2016. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!