Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte Geforce Gtx 960 4gb...

Kingdefender kérdése:

Gigabyte Geforce Gtx 960 4gb ddr5 vga ddr3 alaplapon?

Figyelt kérdés

Üdvözletem

Olyan kérdésem lenne, hogy a fent említett ddr5 memóriával rendelkező videokártyám van de viszont ddr3 vga csatlakozós alaplapban ezért csak ddr3-on működik a vga Mennyire számít ez hátrányt egy mai új játékban? Sok lassulást? Pl Assasin's Creed: Syndicate ultra grafikán kicsit akadt ha magasban voltam és sok textúrát kellett megjeleníteni 1360x768-as felbontáson.



#ddr5 vga #ddr3 alaplapon
2016. márc. 22. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annak, hogy neked az alaplapod DDR3-mas RAM-ot támogat az égvilágon semmi köze nincs a videokártyához. Nem fog "ddr3-mon" működni a kártya.
2016. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthetően írtam: a vga csatlakozója a ddr3-as az alaplapnak, maga a rendszermemóriája az ddr4 támogatású.
2016. márc. 22. 14:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te valamit nagyon keversz. Az alaplapon pci/pci-e csatlakozók vannak a vga-nak.

A ramnak van ddr/ddr2/ddr3/ddr4 foglalata.

2016. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
lehet.:D az alaplapom papírját olvastam és azon az áll hogy ddr4 ram foglalatok és ddr3 vga csatlakozó és hw monitor szerint játékban a vga max 3505 Mhz-n megy a memóriája és az ddr3 szerintem mintsem a ddr5 sebessége. ha jól tudom ddr5 ilyen 7000 Mhz körül mozog.
2016. márc. 22. 14:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy mindig maximális órajelen üzemeljenek a memóriák.
2016. márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen kártyám van, hasonló alaplapban, mint neked. Csak, hogy megnyugtassalak, a VGA-nak rengeteg profilja van, adott esetekhez. Pl.: böngészésnél nyilván nem fogja 7010mhz-en járatni a memóriákat, mert felesleges és energiapazarlás is egyben. Ezért váltogatja ezeket a profilokat és játékok alatt emeli meg maximumra csak az órajeleket. Remélem megnyugodtál... ne agyalj tovább, hanem gamelj! :D
2016. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Amelyik játékokkal játszottam mindig csak az a kb 3500 Mhz volt a max amin pörgött a videokari memóriája a Hwmonitor szerint. Ennél magasabb nem volt pedig toltam igencsak nagy igényű játékokkal nagy grafikán. Általában 1360x768 felbontáson ez a favoritom, de Full HD-n sincs változás.
2016. márc. 22. 22:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Thief4, Bf4, Assassin's Creed: Syndicate, Tomb Raider, Wolfenstein: The Old Blood, Far Cry3,4, Crysis3 stb.. idei játékkal még nem toltam, de szerintem ezek is igényesek.
2016. márc. 22. 22:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Szorozd fel 2-vel aztán megkapod az effektív órajelet. Nem kell félni, a kártyádnak nincs semmi baja.


Tessék, az én GTX670-em is max 3005MHz-ra megy fel, holott az effektív órajele 6008MHz: [link]

2016. márc. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, megnyugtató. Akkor csak élvezem a játékokat :D annyit szeretnék kérdezni még hogy melyik az a program, amivel így játék közben is lehet látni a hardverek kihasználtságát? Amit én szoktam használni csak "háttérben" fut. Azaz asztalra kell tegyem játékot h ránézzek.
2016. márc. 23. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!