Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érdemes megvárni...

Brandon41 kérdése:

Szerintetek érdemes megvárni az AMD új processzorokat? Hamarosan vennék egy Intel i7 4790k-t de valaki azt mondta nekem hogy várjam meg az AMD új processzorait az új am4-és lapokkal együtt

Figyelt kérdés
Az új amd procik elvileg 14nm-esek lesznek, és láttam egy olyan képet is hogy "AMD zen the Intel i7 killer "

2016. márc. 22. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem irtad mire használod a gèpet... Ha csak játèkra, vr-ra stb. Akkor bőven elèg az i7 teljesítmèny szempontjából. Ha pedig az ár a problèma akkor nem hiszem, hogy az új am4 es procik olcsók lesznek.
2016. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Játék, vr -ra majd ha meg lesz az oculus rift
2016. márc. 22. 19:28
 3/7 meszike91 ***** válasza:

Meglepődnék ha egy K-s i7-tel vetekednének az amd új processzorai.


Szerintem nyugodtan vedd meg ezt, csak legyen hozzá Z-s lap.

2016. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok.de már megvan milyen alaplapot veszek hozzá,olyat mint amilyen a thevr Pistinek van,vagyis egy msi z97s sli krait edition-t
2016. márc. 22. 19:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha intel, akkor csak skylake et érdemes(kivéve persze, ha pofátlanul olcsón találsz régebbi modellt), nem sokkal drágább, és legalább nem kell kivágnod a ramjaidat ha később váltanál. Ha nem valami borzalmasan régi procid van akkor szvsz érdemes megvárni, a teljesítményről egyelőre semmi kézzelfoghatót nem tudunk, de ha mást nem is, az intel árait picit biztosan megmozgatja.


#3

Miért? Bőven volt idejük a fejlődésre, ez meg nem egy berhelt fx.

2016. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó,mondjuk gondoltam rá de az a baj hogy akkor kell vennem új ramokat, és azok drágábbak mint ddr3-asok, meg kell még hozzá egy normális alaplap is ami nézzen is ki val a hogy és az alaplapra max 40000 ft.-ot tudok szánni de akkor abba a lapba egy Intel i7 6700k-t raknék bele.
2016. márc. 22. 20:39
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azonos tepjesitmenyu AM4 es cpu(APU) is valoszinu picit legalabb dragabb lesz, joval nagyobb teljesitmenyu meg sokkal dragabb, valamibol vissza kell szednie a bevetel kiesest amd nek, vagyis nem jotekonykodhat (sosem tette, ez csak egy elvakult hiedelem hogy amd sokkal olcsobb mindenben)


termeszetesen lesz egy rakat olcso butitott proci is de azok nem lesznek jobbak vagy azonosak egy i7 kategoriaju procival...


igy a kerdes az hogy a tech miatt megeri e majd, mert ha sokkal tobb extrat tud nyujtani az hasznos lehet...

2016. márc. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!