Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HDD-k miatt kapcsol be...

A HDD-k miatt kapcsol be lassan a gépem?

Figyelt kérdés
Nos van 2 db 80 gbos IDE HDD a gépemben(nincs sata a tápon és nem tehetem meg hogy vegyek átalakitót m1 nem ez a lényeg) az eggyik segate a másik maxtor, a segate a master és azon van a windows és csak a masterbe van jumper és azt szeretném tudni hogy azért kapcsol be lassan mert az eggyikbe van csak jumper vagy mert lassú a HDD illetve hogy tudnám megnézni hogy milyen gyors a HDD? Vagy biosban kell valami állitani hogy gyorsabban kapcsoljon be ? Van 2 gb ramom meg egy amd atholn x2 7750 black edition cpu nem valami erőmű de akkor se kéne 2,5-3 perc még bekapcsol a welcome feliratig és onnan még 1-2 perc még feláll a rendszer egyébként win 7 64bit ultimate van a gépen

2016. márc. 23. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
2 gb ram kevés az biztos.Valamint az IDE vinyók sem mai darabok nem véletlenül váltotta le a sata.
2016. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen tudom de emlékszek régen is volt 1 ilyenem és az sokkal gyorsab volt legalábbis sokkal gyorsaban kapcsolt be a gépem
2016. márc. 23. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Még esetleg azt csinálnám a helyedben,hogy hard disk sentinel nevű programt rakd fel és nézd meg milyen a vinyó(K) kondiciója ,hány hibás szektor van ,esetleg lefuttatni egy tesztet.De ramot mindenképp vennék a helyedben és amennyiben teheted akkor sata-s vinyóra állj át,vagy ssd-re.
2016. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pár tipp, 2gb ram ra felesleges 64 bites operációs rendszer. Az olyan mintha 40 es lábra 45 ös cipőt vennél, nem lesz könnyebb a járás, sőt nehezebb. A gép is így van ezzel.


Semmi köze a jumpereknek ehhez. Ezek alapból 10+ éves cuccok még bőven az XP időkből. Hard disk sentinellel nézd meg őket valószínű már van rajtuk néhány hibás szektor. Nagyon sok mindent nem tudsz tenni, ez a gép valóban kiöregedett, a gépházon kívül kb semmi se használható már lassan.

2016. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A merevlemez UDMA mód 2-ben üzemel, mely a sebességet korlátozza 33 Megabájt/másodpercre. Javasolt 80 eres szalagkábel használata ha a vezérlő ennél gyorsabb átviteli sebességet is biztosít.

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem. Ezt irja mind a 2 hdd nál és a segate 1005 napot működött a maxtor meg 447et Am azért van de holnaptól csak volt 64 bites op rendszer mert kipróbáltam a gta5 öt hoygy megyés 32 biten nem futott

2016. márc. 23. 23:43
 6/10 A kérdező kommentje:
És mind a 2 nél 100% os a kondició teljesitmény meg 70%
2016. márc. 24. 00:01
 7/10 fersk ***** válasza:

A BIOS-ig jut el lassan, vagy a Win késlekedik? A táp milyen?

Víruskergető, Malwarebytes, Ccleaner futtatás (első kettő csökkentett módban).

2016. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ott a gond rossz lehet a kábel és le van korlátozódva a sebesség. Cseréld ki.
2016. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Balázs 91 válasza:
Egyszerű a képlet. a szalagkábel 40 eres, vegyél 80 ereset ha nem akarod cserélni a winyókat. és akkor nem lesz UDMA 2 módban és a teljesítmény is 100% ra felugrik. Alap gépnek még el megy de annak is lassan ki öregedett.
2016. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
megfogadtam a tanácsot vettem 80 erest és telepitettem a win 10 et boot ot msconfigba átállitottam 10 mp re és kb 12-13 mp alatt feláll a rendszer :D néztem gameplayeket ha még lenne ramom akkor pár mostani játékot is lehetne játszani játszhatóan :D GPU am Nvidia Geforce GT 630 1 GB
2016. márc. 26. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!