Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azonos órajelen működő Intel...

Azonos órajelen működő Intel vagy ARM processzor a gyorsabb?

Figyelt kérdés

Nem tudom, lehet -e viszonyítani egy Intel processzort egy ARM processzorhoz ilyen téren? Raspberry PI esetén érdekelne, hogy a legújabb esetén milyen gyors lehet rajta az oprendszer használata (böngészésre és szövegszerkesztésre)...

Van egy 1.80 GHZ-s gépem, bizony sokszor megakad, örökkévalóság mire weboldalak bejönnek stb (Linux alatt is ez van)...

Nem Celeron, hanem sima Intel...

Éppen ezért nem tudom, az 1.2 GHZ-s Raspberry ARM processzora hogy menne, persze tudom hogy 4 magos, de mégis...

Vannak CPU benchmark oldalak amelyek tán mutatnak vagy mutathatnak különbséget, kinek mi erről a véleménye? Nem értek annyira hozzá hogy ilyen módon online teszteket nézzek....



2016. márc. 25. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

de intel mi? A celeron az intel egyik "alrésze" vagy hogy mondjam neked.


https://www.youtube.com/watch?v=bOsjfixX_lk


A raspeberry Pi 3 elég jól viszi a win10-et, (annak is egy ioT (internet of things) kiadását), és egészen jól használható.

2016. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sima Intel processzoros gépem van (1.80 GHZ és 1 GB memóriával) ezért bizonytalanodtam el, a két architektúra közt nem tudom mi a különbség stb.

Biztosan akkor nagyon jól fut és a Raspbian is jó gyors lehet rajta, bár olvastam tesztben hogy böngészéskor akadozhat...

2016. márc. 25. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:

de milyen intel proci? vezérlőpultba bemégy-->rendszer-->rendszertulajdonságai.


Vagy ha leszeded a CCleaner programot, akkor már indításkor a legfelső sorba kiírja, hogy milyen procid van.

2016. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az arm általános feladatokban alázza az azonos frekin ketyegő x86-ot, de speciel a javascript nagyon nem tartozik ezek közé. Sőt: az raspberryt ezért is nem ajánlják dekstopra sehol, mert a javascript sebessége a béka segge alatt van. Bármire jó egy rpi, kivéve böngészés.
2016. márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!