Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ventillátor szabályzó progi...

Ventillátor szabályzó progi vagy valami?

Figyelt kérdés

Szóval. Adott egy NEM PC ventilla! Egy régi szerver gépből szedtem ki. Szép nagy lapátjai vannak. 12volt. 12cm. És képes ~3-5k fordulaton menni. a kiosztás rajta nem egyezett meg a szokásos ventillákéval amik pcbe valóak szóval felcseréltem. Kipróbáltam működik. Viszont nemlehet szabályozni. Legalábbis nemtaláltam se progit (SPeedfan-el próbálkoztam sikertelenül)

Illetve biosban beállítottam a SmartFan-t de vagy megsem indul. Vagy 12v-ot kap és maxon pörög ami 1 irtóra hangos. 2 irtóra erős azért... :D

Próbáltam neki adni molexről 7v-ot. Nemtud elindulni tőle... Kevés neki.

Szóval hátha valakinek van valami ötlete. Bitang egy venti. Szóval mindenképp szeretném hasznosítani :D

Majd még lehet megpróbálkozom azzal hogy másik tápról csak kipróbálás kedvéért adok neki 10v-ot hogy mit csinál. De előtte szeretnék pár véleményt. Nemszivesen vennék vagy csinálnék csak azért egy külső szabályzót.

Hátha van valakinek valami ötlete.


2016. márc. 26. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel írtad, hogy hardveresen nem tudod szabályozni, akkor ezt a kis elektronikát ajánlanám, melyet otthon egyszerűen elkészíthetsz olcsón, kb. 200 Ft max.

A gép tápjáról meg tudod hajtani, több ventit is ráköthetsz, mert a stabilizátor Ic 1A-ig bírja.

Ha 200 miliamper fölött terheled az Ic-t akkor hűtőbordát igényel.

2016. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jah, a kapcsolási rajzot most küldöm bocsi.


[link]

2016. márc. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Olvastam. Mondom. Leírtad h 200ft stb. De valami egyéb?! :D Köszönöm a kapcsolási rajzot! :) Egyébként hardveresen nembiztos h nemtudnám megoldani. Inkább aztmondanám én nemértek hozzá... Mivel speedfan-ban semelyik ventit nemtudtam állítani...

Viszont ha bármelyikre bekapcsolom a smartfan-t biosban az kordában tartja őket kivéve ezt az egy behemótot! :D

Énis hardveres megoldáson gondolkoztam de nemtaláltam még semmit! Szóval megkönyítetted a dolgom! :D

Köszönöm még1x ! :D

2016. márc. 26. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a "bitang" ventilátorod milyen értékeken mozog?

Volt, watt fordulatszám stb. ?

2016. márc. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!