Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS-ban a Serial-ATA menüben...

BIOS-ban a Serial-ATA menüben mi az az IDE/AHCI/RAID?

Figyelt kérdés

Bele kellett néznem a BIOS-ba, mert baj van a videokártyámmal, nem ismeri fel a windows (az eszközkezelőben van egy ismeretlen eszköz, ami eddig nem volt, videokártyáknál csak az alaplapi van), illetve el sem tud indulni róla a gép, próbál elindulni, de aztán leáll, újraindul, megint nem jön össze, végül, olyan ötödjére elindul az alaplapiról. Megpróbáltam a régi kártyámmal, azzal se tudott mit kezdeni.

Mindegy, ha ehhez tudtokhozzátenni valamit, annak is örülök.


Na, szóval azt ajartam megnézni, hogy mi a helyzet a PCIe dolgokkal a BOS-ban, és belebotlottam eg, olyan menübe, hogy Serial-ATA Setup. Nem láttam még eddig, belenéztem, és ott volt olyan, hogy ki lehet választani, hogy IDE/AHCI/RAID. Kíváncsiságból IDE-ről AHCI-re állítottam, ezután a eindows nem tudott elindulni, viszaállítottam IDE-re.

Miik ezek, mit jelentenek?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. márc. 26. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

IDE - kompatibilis mód a régi oprendszerekhez.

AHCI Normás sata mód. Új oprendszerek tartalazzák a drivert hozz, régiekhez külön driver kell

RAID-Több diszket egybefűz és többszörösen tárolja az adatot, így ha az egyik diszk meghibásodik a másikon ott van az adat.


Normás esetben neked az AHCI kellene, de akkor újra kell telepítened a windowst. Következő telepítéskor állítsd át.

2016. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól van :) Köszi! :)
2016. márc. 26. 22:23
 3/11 Dongaben ***** válasza:
72%
A videokártyához semmi köze! Az IDE mód is teljesen jó, ha nincs SSD a gépben. Videokártya: az alaplap támogatja egyáltalán? Ha új hardvert teszel a gépbe, akkor indulásnál jelzi a rendszer. Ha ez elmarad, akkor, nem támogatott eszköz, vagy rosszul csatlakoztattad...
2016. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy semmi köze, csak ez volt a kiindító oka a kérdésnek.

Nem, nem új. Szerdán, amikor újraindítottam a gépet (normálisan) mertsok minden futott, és amikor leállt, nem akart elindulni. A videokáttya egy SapphireR9 270X, már lassan 2 éve van benne semmi baj sem volt eddig vele. Az alaplap egy 2009-es GIGABYTE GA-M68SM-S2L. Én rwmélem, csak a PCIe foglalat halt meg. Nagypn remélem.

2016. márc. 26. 22:53
 5/11 Dongaben ***** válasza:
Egy próbát megér: Kivenni a videókártyát, az illesztő programot eltávolítani. Utána visszatenni a kártyát, és egy régebbi drivert feltenni.
2016. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jól van :) mostanában egyébként sokszor befagyott az illesztőprogram.

Arra gondolsz, hogy Vezérlőpultból az AMD-s dolgokat töröljem, vagy valami bonyolultabb?

Egyébként a BIOS se tudja most kezelni, csak a ventillátorok mennek, ha be van kapcsolva a gép. A windows driver hogy hat rá?

Mindegy, kipróbálom.

2016. márc. 26. 23:35
 7/11 Dongaben ***** válasza:
Magát, az illesztő programot távolítsd el! (Uninstalláld)
2016. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem :)
2016. márc. 27. 00:55
 9/11 A kérdező kommentje:

Letörólem az AMD-s dolgokat, a Crimsont meg a többi dolgot, aminek köze van a videokártyához, de nem jó :(

Ugyanaz, nem indul róla

2016. márc. 27. 14:48
 10/11 Dongaben ***** válasza:
A BIOS-ban még rá lehetne nézni a Grafika, és PCI beállításokra.
2016. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!