Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyiből lehetne összerakni...

Mennyiből lehetne összerakni egy olyan gépet, ami alkalmas kép-és videószerkesztésre? Hogy nézne ez ki?

Figyelt kérdés
Nem a "mindenből belehányom a legdrágábbat oszt jó lesz az úgy" címkéjű vérpistike PC-kre gondolok, hanem egy jó ár/érték arányu masinára. Célprogramok legyenek mondjuk Photoshop, After Effects és Sony Vegas (igen pontosan tudom, hogy az utóbbi kettő ugyanolyan célt szolgál, ennek ellenére teszem fel így a kérdést).

2016. ápr. 3. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire sürgősek az ilyen dolgok, mert megcsinálja neked egy 70-80 ezres Pentium procis gép is, csak lehet, hogy a FHD cuccot kb 4 óra lesz alaphangon megcsinálni, míg egy normálisabb i5-el ezt elérheted fele ennyi idő alatt, vagy ha i7 is belefér akkor másfél óra alatt meglehet.


A másik kérdés pedig, hogy kell-e VGA?

Meg hogy mi minden kell a gépbe/géphez?


De egy alap i5-el, 16GB RAM-al, alaplappal, HDD-vel, gépházzal, 350W-os táppal VGA nélkül, kb 110 ezer lehet.

2016. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 nem kell VGA is a rendereléshez? Ezt én úgy olvastam, abszolút laikus vagyok a témában, csak érdeklődöm.
2016. ápr. 3. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért kérdezem, mert pl. nem mindegy, hogy IGP-vel dolgozol, vagy egy alap VGA-val, vagy komolyabb szinten űzöd ezeket és netalántán valami komolyabb Quadro kártya kellene persze elérhető áron.
2016. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy van kb 3000 képem 3000x2000 felbontásban, amiket szeretnék esetleg szerkesztgetni (Photoshoppal mondjuk), és ezekből majd kis videót összerittyenteni.
2016. ápr. 4. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak ilyen területen lenne használva akkor egy i7-es gép 16GB RAM (az kell is az ilyen munkához), egy normálisabb alaplap, táp, HDD/SSD, ház és kész is.


Na most pedig a kérdés, hogy hajlandó vagy-e belefeccölni 180-400 között, mert ha nagyon profin csinálnád, és jó lenne a lehető legkevesebb hibát véteni a videónál akkor egy kisebb Quadro kártya még mehetne bele.


Pl.:

B150-es alaplap ~32 ezer


i7 6700 ~95 ezer


16GB DDR4 RAM ~33 ezer


240GB SSD ~22 ezer


1TB HDD ~18 ezer (attól függ, mennyire lenne használva)


minőségi 400W-os táp ~14 ezer


gépház ~12 ezer


Ez az alap gép így ~190 ezer, még itt-ott lehetne rajta spórolni, de nem igazán éri meg, SSD-re menteni sokkal gyorsabb megint csak, aztán ráérsz áttenni a HDD-re, ha már kész vagy vele rendesen és nem kell finomítgatni.


Na most ha pedig az említett profi szinten csinálnád, és keveset akarsz hibázni, komolyan veszed, nem csak ilyen hobbi szintű, akkor egy kisebb Quadro kártyát jó lenne bele tuszkolni, persze inkább használtan, például tőle:


[link]


És ugye kérdés, hogy melyik fér bele a K1200/2200/4200, nyilván a 4200 az újabb, erősebb verzió, de nem tudom neked megér-e plusz ~190 ezret (újonnan 380 ezer), és így már ~380-ra jönnél ki.

2016. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!