Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laggolnak a jatekok?

Swagaster kérdése:

Laggolnak a jatekok?

Figyelt kérdés

Minek laggolnak a jatekok?...nem reg vettem a laptopom kb 1 honap. Letoltottem a far cry 4 minden jo.. jatszottam ment a legmagasabb video beallitasokon is akadozas nelkul(vagyis volt olyan hely ahol megakadt egy kicsit meg betoltotte azt a helyet ahol voltam de utanna megint ment rendesen)... tegnap aztmondta a baratom jatszodjunk minecraftot...letoltjuk minden mikor elinditom 20 fps el megy 8 chunkon :O Akarmit csinaltam nem ment feljebb... a mester mc-nel meg 60 fps mikor hogy van amikor feljebb van amikor lejjeb (a max fps maximumon van rakva)...nemtudom mitcsinaljak nemtudtok segiteni..egyaltalan ez normalis :))?


Laptop tulajdonsagai: neve: ASUS X550J

processor i5-4200H, 2.8GHz

video kartya NVIDIA GEFORCE GTX 950M

RAM 4GB

tarhely 1TB



2016. ápr. 10. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát az kérlek a RAM mennyisége miatt van, mostanában ahogy egyre több dolog van benne, a RAM-ot úgy megkedvelte mint én a jóféle whiskeyt.

Fogyasztja, de egyszer csak elfogy, szóval 8GB az kellene legalább, vagy kapcsolj be lapozófájl, az nagyon kicsit segít rajta, de attól se várj csodát.


De megnyugtatlak, hogy nálam az asztalin is van, hogy megakad. [link]

Ezen egy nagyon picit tudtam segíteni úgy, hogy az SSD-re tettem át a géjmet, de azért még így is elég sokszor előfordul.


Az FPS-t pedig lockold le 90-re, a látótávot 6 chunkra, és vedd le a smooth lightot pedig minimumra tedd, a v-sync-ot ugyebár kikapcsolni, esetleg kikapcsolhatod a felhőket is, vagy tedd gyorsra.

Meg a részecskéket is állítsd át minimumra.


Tehát mint írtam egyik baja a 4GB RAM, mert szeret 3,5-4 GB között enni legalább a játék, és ugye az OP-nak is kellene legalább egy jó 0,8-1,5 GB szabadon, és mindemellett a játék erősen CPU igényes, és akármennyire is i5 van a laptopban, a számítási teljesítménye egy erősebb i3 és a gyenge i5-ök közé esik (asztaliak között), és ha mindez nem lenne elég a játék csoda ha kihasznál 2 magot normálisan, 3 magba néha-néha belekóstol de inkább kiköpi.

2016. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
koszi szepen a valaszt nagyon sokat segitett es nagyon humoros volt :))
2016. ápr. 10. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát 8GB mindenképp érdemes bővíteni, akkor már csak a CPU lesz a ludas, de mint látod az esetemből, ezt a hibát kb semmivel se lehet kiküszöbölni.

Esetleg csináld azt, hogy minden egyéb háttérprogramot kikapcsolsz, és csak a játék menjen, akkor a tárhely is kevésbé lesz használva, szóval sokkal inkább a játékkal fog foglalkozni a gépentyű.


Amúgy jó hogy mondod, ha visszaolvasom mit írtam enyhén érzem csak hülyének magam, nem baj valakinek annak is kell lennie.

2016. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!