Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számitógépembe szeretnék...

A számitógépembe szeretnék rakni egy hütő ventillátort a cpu elé annak befelé vagy kifelé kell fújnia?

Figyelt kérdés

Nem a processzor fölé hanem a ház oldalára


[link]


2010. ápr. 6. 09:40
 1/8 anonim válasza:

ienekbe nem vok otthon de sztem befele szal fúja rá a levegőt

16/F

2010. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kifelé kell fújnia, hogy a coolerről jövő meleg levegőt kivigye a házból.
2010. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, elqrtam: szóval a ház hátánál lévőnek kifelé kell fújnia, az oldalán lévőnek meg befelé. A ház elejében lévőnek szintén befelé (ha van).
2010. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nemnem, kifele kell fújnia.

15/F

2010. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra a helyre rendszerint beraknak egy csövet, ami a processzorhűtő ventilátorához vezet, tehát befelé. Ettől függetlenül vannak olyan hűtők, amikhez tök felesleges oda bármiféle ventilátort tenni. Nevezetesen azok a függőleges hűtők, amin felül csak egy lemezt tudna hűteni:


[link]

[link]

2010. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kifele a lényeg, a meleget szívja el a cpu-tól (ill. a cpu ventitől).
2010. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a ház oldalára rakod, és a proci ventillátora is uygan abban a szögben áll akkor az oldalt lévőnek befelé kell fujni. A házon kívüli hideg levegőt fujja ráa cpu centire. A hátulján lévőt meg kifelé, ha az nem olyan fontos ha van a tápdban egy jó venti mert az is rengeteget kifuj a házból. Nekem is igy volt megoldva, de utánna beruháztam egy izmosabb cpu coolerre.
2010. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most néztem meg a képet és jobban. Ebbe aházba ha minden igaz akkor Giga táp van. Igy véleményem szerint hátra már nem kell venti ,mert az elég. Oldalra meg befelé fujjon, egy 8-10 fokot garantáltan hül.
2010. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!