Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akik maszekba vállaltok...

Akik maszekba vállaltok telepítést/szerelést átlagosan mennyit kértek érte?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 11. 11:15
 1/7 BM-Striker ***** válasza:
89%

Legalább 5000ft kb nettó 1000+ft/óra.


Az alatt meg sem éri a fáradságot.


Jobban megéri boltban összeszereltetni a kiválasztott alkatrészek, ha nincs ismerős, aki ingyen/2 sörért megcsinálja.

2016. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én az elmúlt 20 év alatt megcsináltam "pár" embernek "pár" gépet. ...és nem kértem semmit érte...


Kezdetben tulajdonképpen élveztem, hogy mindig új tapasztalatot szerezhetek, az volt a fizettség... :-)


Aztán az utóbbi időben, amikor tulajdonképpen Pistike az oviban is bármelyik gépet, bármilyen rendszerrel fel tudja telepíteni, nem látok benne semmi kihívást, csak időpazarlás...


(éppen ezért általában elmondom mit kell csinálni és aki akarja az megcsinálja magának :-))

2016. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
5 ezer a telepítés. Ha adatmentést is kér (a régi rendszerről), és azt vissza kell tenni az új rendszerre, akkor a duplája.
2016. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ingyen csinálom, de rárakok egy zsarolóvírust és fizeti nekem a jövő havi rezsit.
2016. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor valóban reális az ötezer HUF/install. Csak kíváncsiságból kérdeztem, jómagam is ennyiért szoktam. Adatmentést még nem kértek viszont olyat igen, hogy rakjak össze egy PC-t a nulláról + telepítés. Szerintem az is megér lelkiismeretfurdalás nélkül egy tízest. Természetesen köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 11. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Már csak azért sem etikus dolog bármennyi pénzt is kérni azért mert rátesztek egy operációs rendszert egy gépre..., mert gondolom nem legális operációs rendszert raktok rá (kivéve, ha nem Linuxot kérnek). ...hanem letöltitek egy torrent oldalról... :-) ...ezért akár fel is lehetne benneteket jelenteni... :-)


Az már más kérdés, ha egy gépet kell összerakni, azért már kérhettek pénzt.


Az persze már más kérdés, hogy ahol emberek vannak, ott nem ismerik az etikát... :-)

2016. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Manapság az etika egy utolsó dolog sajnos. Bárkit fel lehetne jelenteni akármiért. Azt ne mondd, hogy te minden filmet moziban nézel vagy minden zenekar CD-ét megveszel.
2016. ápr. 13. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!