Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot nehéz újra pasztázni?

Laptopot nehéz újra pasztázni?

Figyelt kérdés
Van egy Dell Vostro 1015 típusu laptopom és az lenne a kérdésem hogy ennek az újrapasztázása az mennyire bonyolult illetve neki merjek állni itthon? Mellesleg mx-4 pasztám van itthon asztali géphez, de ez gondolom laptophoz is jó. Inkább vigyem szervizbe vagy itthon is meg tudom csinálni?

2016. ápr. 11. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ugyan az az elve, csak a szerelése kicsit macerásabb a laposoknak. szedd le a burkolatot, nézz rá, ha nem tetszik, rakd vissza és vidd szervízbe.
2016. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
eddíg életemben 1 laptopot pasztáztam újra és annak a paszta a processzorára annyira rá volt száradva hogy késsel kellett elválasztani a hűtőt a procitól. Akkor nagyon úgy nézett ki hogy új proci kell de szerencsém volt. Ennél nem akarom elkövetni ezt a hibát. Javaslatok???? A szervizre azért nem bíznám mert az nem biztos hogy újrapasztázzák csak elkérik az árát a másik meg az hogyha mégis megcsinálják olcsó minőségű pasztát használnak.
2016. ápr. 11. 19:26
 3/12 anonim ***** válasza:
add oda a pasztád a szervíznek és kérd, hogy hagyj nézhesd, ahogy csinálják.
2016. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
sokba fog ez nekem kerülni :D hát jó rendben megpróbálom, de szerintem hülyének fognak nézni vagy kukacosnak
2016. ápr. 11. 19:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van, és megcsináltam magam.

https://www.youtube.com/watch?v=vD3fvm3kXmU&nohtml5=False

De oda kell figyelni, akár papíron is jegyzetelj, mert összerakni nehezebb...:))

De van még néhány videó róla. Én tartalék gépen néztem a videót, miközben szétszedtem és összeraktam.

2016. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A processzor tetején lévő fémlapot könnyen elengedte a paszta?? Vagy segédeszköz kellett?
2016. ápr. 11. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen könnyen levehető volt. 96%-os alkoholt érdemes beszerezni, az mx-4 pedig tökéletes.
2016. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a dell honlapján van vostro-1015_Service Manual_hu. Az is segítség.
2016. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szervízben azt mondták hogy 4500ft-ért vállalják a takarítást és meg is nézhetem, és az is benne van hogy én viszem a pasztát. Szerintetek ez reális ár vagy nagyon nem. Szerintem az utóbbi.
2016. ápr. 14. 06:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ár. 8000 Ft volt az utolsó infóm tisztításról. Gondolom függ a helységtől is.
2016. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!