Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit vegyek a számitógéphez?

Mit vegyek a számitógéphez?

Figyelt kérdés
sziasztok, szeretnék elkezdeni építeni egy új gépet, nincs a régin mit fejleszteni, szar régi.. nos szóval elöször is kezdeném a számitógép házzal és a tápegységgel+merevlemez, aztán sorban a többi ahogy lesz rá pénz. MAX 60 ezer forintot tudok költeni erre a 3 alkatrészre, várom az ötleteket

2016. ápr. 12. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ház:

---

Először is, mi lesz a végső elképzelés, ez alapján tudnék házat ajánlani. (alaplap méretére, videokártya méretére, esetleges vízhűtésre... számítani kellene)

Márka alapján: Cooler Master házakban nem csalódtam, nem spórolták ki az anyagot belőle, a súlyából látszik is. (Jó az enyém egy Master Case 5 Pro, ami cca.: 50 eFt, de vannak belőle olcsóbbak)

De házat 15.000-20.000 Ft között már meg tudsz úszni.


Tápegység:

----------

Ez egy fontos alkatrész, így a gagyi kategóriát (5-10.000) hanyagolnám, ezért sem a gépházra fókuszálnék, a kereted alapján.

Itt 2 dolgot kellene eldönteni, mit akarsz a gépbe tenni még (kell-e videokártya és persze milyen, több kell-e... Ez alapján jobban meghatározható, mekkora kellene neked, de szerintem 600-650 W elég lesz) A másik az, hogy moduláris legyen a táp vagy sem.

Szerintem ezt is meg tudod úszni kb.: 30.000 Ft-ból


HDD, merevlemez:

----------------

Itt is fel kell tenned a kérdést magadnak, hogy HDD mellé kell-e SSD vagy sem. Ha nem akkor a maradék pénzből már 1 TB HDD már elérhető.

Márka alapján nekem nem volt bajom semelyikkel amiket használtam (seagete, samsung, WD)

WD esetén nem ajánlom a green-t, purple-t. (erre a felhasználási területre amire szerintem használnád)

Red-et, Blue-t, Black-et választanám.


Ház: 15.000 Ft

Táp: 30.000 Ft

HDD: 15.000 Ft


Lehetnek minimális eltérések a konkrét elképzelésed után (+5-6 eFt)

Konkrét termékeket is csak az elképzelésed után ajánlanék.

2016. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát mindenképp egy i7 6700k lesz a későbbiekben, lehetőleg vizhűtéssel, videókártya még nem tudom, megvárom az új pascalt
2016. ápr. 12. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!