Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1 hónapos Samsung 850 Pro...

1 hónapos Samsung 850 Pro SSD-vel viszonylag lassú boot idő és programbetöltés, mi lehet a probléma, hol kezdjem a problémát keresni?

Figyelt kérdés

Közel 1 hónapja, de lehet annyi sincsen, hogy beszereltem a 850 Pro 128GB-s változatát. Az SSD-re Win 8.1-et raktam, amivel eszméletlen gyors volt valóban, de csak annyira tettem fel a 8.1-t, hogy tisztán tudjak frissíteni a Win 10-re.

Az elején azt hiszem nem is voltak problémák, de azóta észrevehetően lassult. A prefetch és superfetch ki lett kapcsolva. Töredezettségmentesítés alapból tiltva van SSD-n Win 10 alatt, Ideiglenes internetes fájlokat áthelyeztem a HDD-re, csak az op. rendszer, és az alapprogramok amiket használok van az SSD-n, játék, kevésbé használt vagy nem fontos programok HDD-n.


A boot idő nagyjából 10-18 mp, ami nyilván nem lassú, de egy Samsung SSD-től Win 10 alatt nagyon lassúnak számít, holott 5-10 mp között kéne mozognia ha jól tudom. Az egész boot idő, mire teljesen betölt az asztal, minden induló programmal együtt az olyan 20-25 mp.


Mi okozhatja a problémát? CrystalDiskMark és Samsung Magician alatt is futattam tesztet, az eredmények visszaadták a gyári értékeket.

Mellesleg AMD videókártyám van, fent van a legfrissebb driver is, valahol ezt is olvastam, hogy AMD driverek is okozhatják.



2016. ápr. 13. 13:16
 1/8 A kérdező kommentje:
A tesztről kép: [link]
2016. ápr. 13. 13:22
 2/8 anonim ***** válasza:

érdekes, mert nekem átlagban 14 sec mire feláll egy samsung evo 850 proval a rendszer.

Ne felejtsd el, van egy biosba léptető idő is, ami nálam 3 sec, lehet nálad ez több.


Csak felpatchelted 10-re, vagy patch után megint újra is telepítetted? Aki csak fejlesztett win 7-ről vagy 8ról 10-re, azoknál fordul elő ilyen (nálam is win 10 fejlesztés után újra is kellett raknom 3 héten belül tiszta telepítéssel, azóta normálisan megy).


Az, hogy AMD kártyád van, egy dolog, kérdés menyire régi. R9 370, r9 380 szintjén már semmi különbség nincs jóformán egy gtx-es vga driver boothoz képest.

2016. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyonge a procid
2016. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BM-Striker ***** válasza:
Milyen processzorod van?
2016. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Core i5-4590 processzor, AMD R9 270 videókártya (X nélkül!).


A Win10-re csak felpatcheltem, teljesen tiszta telepítés volt. Maga a BIOS nálam is kb. 3 mp körül végez amivel kell. Utána a Windows logónál szokatlanul sokáig pörög a töltőikon (kb. 3 mp) majd utána az "Üdvözöljük" egy jó 3-5 mp és aztán az asztal. Persze ezek nem mért értékek, fejből, tapasztalatból tippeltem.

2016. ápr. 13. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyi a szabad hely a winyón?

Win használat közben is lassú?

2016. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Használat közben néha csak 1-2 másodpercre befagy a tálca, de egyébként nem nagyon. 43%-a van kihasználva az SSD-nek.
2016. ápr. 17. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Meglett-e a hiba oka? Nekem is 840Pro van és másik régi SSD-vel szemben iszonyat hogy mindenre várni kell.

Tesztekbe Rapid módban 3000+MB/s

[link]

2017. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!