Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált videókártya méreténe...

Integrált videókártya méretének csökkentése? Megoldható?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy öregebb (4 éves) laptopom, amiben 512MB RAM található. Ebből viszont 128MB a videókártyába megy. Szeretném csökkenteni ezt 64MB-ra, ha lehetséges. Nem szoktam játszani a gépen, a programok gyorsabb futása érdekében lenne rá szükségem. Hol tudom ezt beállítani? Létezik erre külön program? BIOS-ban sajnos nincs ilyen opció, az egyetlen amit találtam, az csak mutatta, mennyi RAMom van, de nem volt elérhető a menü. AMI BIOSom van, a gépem pedig ő: [link]


Új gépet nem szeretnék venni, valamint RAM bővítés nélkül szeretném megúszni a dolgot, ha lehetséges.


2010. ápr. 6. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp ram kell..

de elég furán tetted fel a kérdést..:)

2010. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nemhiszem, hogy ez lehetséges, de ha igen is 64MB ram az ég világon nem javítana semmin.

Dobjál bele egy 2 gigásat, nyilván pénzbe kerül, de az hozna változást...

2010. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de szerintem ha nem kell neki sok mindenre elég egy fél gigéás is, nekem egyik gépemben volt 192 szabad a videokártya miatt, most i csak 704 d ezredekkel jobb
2010. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az integrált cuccosoknak a BIOS-ban többnyire lehet állítani a memória méretét. Induláskor Del, F2, vag F10, ezek szoktak lenni a BIOS-ba (System Setup, ki hogy hívja) belépő billentyűk. Ott meg keresgélj. Ha nem nagyon játszol, akár 32 vagy 16MB-ra is leveheted.
2010. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :) Igen, BIOSban szerettem volna én is nyúlkálni, a gond az, hogy tényleg nem találok olyan opciót, ahol ezt be lehetne állítani. Lefotóztam az összes opcióját a BIOSomnak, hátha mégis lehet valamit kezdeni vele és csak én vagyok a béna:(remélem így van)

[link]

2010. ápr. 6. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
A Display menüről ha jól néztem nincs kép. Ha valahol lesz, akkor ott, mert a többiben tényleg nincs. Sajna van olyan, hogy nem állítható :(
2010. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, Displayben sem lehet beállítani :( Csak egy szem opció van, az LCDre vonatkozólag. Akkor ezek szerint nem megoldható nálam? Nincs esetleg olyan szoftver ami valahogy ezt meg tudná oldani? Valami BIOS kezelő, vagy hasonló... :)
2010. ápr. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!