Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs hang a gépemen?

Edócsa kérdése:

Miért nincs hang a gépemen?

Figyelt kérdés

Több nappja vesződöm vele, de sehogy sem működik. Azt írja, nincs hangkimeneteli eszköz telepítve. Az alaplapi hang egyik napról a másikra eltűnt, nem tudom, miért. Driver Booster naprakésznek mutatta a hangdrivert, ezért tettem egy próbát az alaplapi lemezzel. Arról nekiálltam újratelepíteni a hang driverét, mikor elkészült, kérte az újraindítást, induláskor kék halált kapott, és valahányszor elindítottam, ugyanezt tette. Aztán a Windows újratelepítése mellett döntöttem, DVD-ről képtelen volt bebootolni, úgyhogy inkább pendrive-ról próbáltam. Valamiért innen sem ment neki, viszont a Windows 7 gond nélkül elindult, persze hang nuku... pedig eddig megfelelően működött. Nos, eluntam a játékot, vettem egy hangkártyát. Tisztességesen bekötöttem, feltelepítettem, látja is, de használni nem tudja. Továbbra is kiírja, hogy nincs hangkimeneti eszköz telepítve, pedig tényleg jól raktam be, és a hangfalat is megfelelően kötöttem rá (zöld dugattyú zöldbe). Hogy segítsek neki, BIOS-ban le is tiltottam az alaplapi hangot (nem töröltem, csupán lekapcsoltam). Hang még mindig nuku.


Az lenne a kérdésem, hogy miért csinálja ezt? Dobjam a szemétbe ezek után? Vagy még van remény? Már egy szervízt is megjárt, válasz semmi...



2016. ápr. 13. 15:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj, az alaplap asrock n68c-s ucc.
2016. ápr. 13. 15:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen alaplap?
2016. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van hozzá a driver.

2016. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 2.-at kell letöltened.
2016. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltam, kiírja, hogy we can't find HD audio device, aztán kilép, hang továbbra sincs.
2016. ápr. 13. 15:31
 6/10 gyuripapa21 ***** válasza:
én így oldottam meg : [link]
2016. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
USB hangkártya kiküszöbölheti a gondot, ha a beépített nem? Csak azért kérdem, meg merjem-e venni, és nehogy kiderüljön, hogy megvenni a hangkártyát fölös pénzkidobás volt, illetve, hogy egy USB-s megvételen nehogy az legyen.
2016. ápr. 14. 15:33
 8/10 gyuripapa21 ***** válasza:
Nekem megoldotta. Sőt,mivel már új gépem van felajánlom neked kipróbálásra, ha érte jössz, Bp.7 ker.
2016. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felajánlást, de nekem BP csöppet messze esik...

Lehet viszont, hogy a belső helyett hozok egy külsőt, vissza viszem a boltba, hátha. A tippet köszönöm. :)

2016. ápr. 20. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Driver booster? Ilyeneket inkább ne használj.
2016. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!