Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a mikrofo...

Miért nem ismeri fel a mikrofont a laptopom?

Figyelt kérdés

Adott egy Asus X550C, egy jack elosztó (ilyen: [link] és egy hagyományos headset ami rendelkezik egy rózsaszín mikrofon és egy zöld hangszóró bemenettel.

Az alapvető problémám az volt, hogy ha a laptop "osztott" jack csatlakozójába (mert ugye csak ez az egy van) bedugtam a mikrofon rózsaszín kábeljét, a realtek HD audio manager azt is fejhallgatónak vagy ilyesminek vett. Lényeg, hogy nem mikrofonnak. Most ha bedugom az elosztót simán, tehát mikrofon és felhallhgató nélkül akkor is csak egy fejhallgatónak veszi.

Ha letörlöm a progit, azzal együtt megy le a hang driver is sajnos.

Esetleg van rá valamilyen megoldás?



2016. ápr. 13. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Amm realteknél nekem is voltak gondjaim, elosztó nélkül is.

Van a laptopnak beépített mikrofonja? Mert ha igen akkor a windows lehet hogy azt érzékeli alapértelmezettnek.

A kis hang fülre menny rá majd kattints rá jobklikkel majd válaszd ki a "hangok" opciót. Előjön egy ablak 4 füllel fent. Válaszd ki a 2.-at talán mikrofon néven fut. És ott kapcsold ki a laptop mikrofonját és elvileg a külső lesz az alapértelmezett

2016. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sajna egy nagy rakás kaki az a konverter. :-(

nekem is van ilyenem, de nem működik vele.

2016. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ja'h nem csak notebook, hanem mobil se más ilyen csatlakozós eszközzel.

kb. olyan mint ha valamit fordítva kötöttek volna be benne.


Ha telefonba bedugom üresen, azaz nincs rákötve a headset, akkor elsőnek felismeri headsetként a készülék / notebook.

majd ha rákötöm a headsetet konverterre akkor a notebook vissza vált sima fülesre, a teló nem mindig, van hogy megtartja de ami hangot fel is vessz iszonyat halk.

Próbáltam mono csatlakozójú mikrofonnal is, de azzal se csinált semmit.

2016. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!