Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket válaszam?

Melyiket válaszam?

Figyelt kérdés
Egy pár barátommal szeretnénk játszani egyiknek van erős gépe és ps4-e a másik meg majd vezs ps4-et és lesz erős gépe, de én valamelyikkel makd szeretnék velük játszani ps4-en többet tudnánk játszani, de én mindig is pc-s voltam, nem nagyon ismerem a konzolokat se most a gépem 4 magos amd 4 gb ram gt630 500W-os táp és találtam használtan egy msi gtx 970 gaming 4g-t. Amivel már menne szerintem a gép jobban. Szerintetek melyiket válaszam? Programozó leszek vagy valami informatikusaal kapcsolodó dologgal szeretnék foglalkozni szerintetek melyik llenne jobb döntés? De majd unity-t is akarnám probálgatni meg a 3D-s tervezést, de ha majd elkezdek solgozni vagy megyek egyetemre akkor majd ott lehet kapok pénzt éy tudnám tovább fejleszteni a gépet.

#PC #játék #programozás #PlayStation 4 #cálasztás msi gtx 970 #gaming 4g
2016. ápr. 18. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Asztali géppel több opciód van. A PC nem cask játékra van, hanem munkára, netezésre, filmezésre, stb. Egy szóval sokoldalúbb, mint a PS4.

Ez viszont így nagyon kevés, hogy 4 magos AMD proci, meg 500 wattos táp. Tudni kéne az alaplap, processzor, tápegység pontos nevét, a ram méretét (hány gb) és órajelét (pl 1600MHz). Könnyen lehet a mostani géped túl gyenge egy gtx 970 mellé, és proci limited lesz, ami miatt meg folyton szaggatni fog a gép, élvezhetetlenné téve az egészet.


Én gépre szavazok, de mindenkinek szíve joga. Maga a hardver drágább (alaplap, proci stb), viszont sokoldalúbb + a legtöbb programot le is lehet kalózkodni ha épp nincs rá pénzed, hogy megvegyed.

2016. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha programozni szeretnél, meg 3D tervezést akkor ennél jóval erősebb gép fog kelleni. Ha most csak játékra kell akkor ps4, később meg majd lecseréled akár a komplett gépet, viszont ha szeretnél elkezdeni tanulni akkor inkább a gépbe fektess.
2016. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A memória most felvan húzva így viszi a far cry 4-et kb 20-30 fps-el lowon alacsony felbontással a többit mindjárt írom.
2016. ápr. 18. 20:39
 4/13 A kérdező kommentje:

Processzor: AMD Athlon(tm) X4 740 Quad Core Processor, 3194 MHz

Alaplap:

865GM3-LS

Memória: ddr3 4gb eredetileg 1333MHZ én felhúztam most: 1866-on megy


Videókártya: NVIDIA GeForce GT 630 4095MB


HDD: 500GB (az a fura, hogy ez biztos egy HDD, de még közelröl nem láttam SSD-t, de mintha kb akkora lenne a gép 2014-ben lett vásárolva ezért gondolom új fajta)


Tápegység: A pontos típusát nem tudom csak annyit, hogy 500W-os, de valamiborzasztó a hangja jó hangos. :/

2016. ápr. 18. 20:54
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez így a gépem.
2016. ápr. 18. 20:55
 6/13 anonim ***** válasza:

ebbe nem éri meg rakni 970-et, mert nem bírná a gép.

Jobb lenne tudni, mennyit fogsz rákölteni és kompletten egy új gépet venni.

2016. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogy mennyi az még kérdéses.
2016. ápr. 18. 21:18
 8/13 A kérdező kommentje:
De gondolom ajánlott ilyen 300 000 környékén gondolkodnom
2016. ápr. 18. 21:20
 9/13 A kérdező kommentje:

De felölem használt i jöhet, ha olcsó avval lejebb vihetném az árát sokkal nem? MEg találtam egy ilyet ez jó lenne? [link]

Késöbb meg egyetemen beújitanák skylekre vagy már most azt kéne?

2016. ápr. 18. 21:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyílván egy gép ha mar most kell a sulihoz. Ha nem akkor egy használt pa4....80-90 ezer és levan tudva. Aztán ha kell gép megveszed.
2016. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!