Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen halk 12cm-es rendszerhű...

Milyen halk 12cm-es rendszerhűtő ventilátort ajánlotok a következő konfighoz?

Figyelt kérdés
[link]

2016. ápr. 21. 18:27
 1/10 Trevor. ***** válasza:
Ár? 1000Ft-tól 8000Ft-ig van rengeteg.
2016. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Max 2-3e forint, de nem baj ha olcsóbb
2016. ápr. 21. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, raider miatt úgysem fogod hallani a gondolataidat se pár év után. Ha azt lecseréled olyanra, ami FDB ventivel van felszerelve, akkor tudok ajánlani olyat, ami mellette optimálisan halk.

Illetve célszerű lenne először egy normális minőségű házat választani, amivel érne is valamit a venti, nem csak kevergetné az egyetlen légnyíláson keresztül a levegőt.

2016. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi a baj a házzal?
2016. ápr. 21. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden.

-Először is mATX ház, a hely hiánya miatt különösen fontos, hogy legyen jó minőségű. A nem moduláris tápegység csak ront a helyzeten.

-Rossz anyaghasználat.

-Kevés légnyílás (pár ceruzalyuk van oldalt, szűrő nélkül).

-Nincs hely kábelmenedzsmentre, rossz minőségű hátlap.

-Böhöm nagy helyet elfoglalnak a felesleges optikai helyek, miközben se légnyílás, se normális skatulyák nincsenek elhelyezve elől.

-Semmi extra.


Mondjuk 4 ezer forintért nem is lehetne mást kapni, de a raider helyett nagyobb minőségű de kisebb teljesítményű tápegységgel (ami mellesleg olcsóbb) beleférne olyan, amiben jobban érezné magát a PC.

2016. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Azért meglehet oldani a kábelmenedzsmentet

2016. ápr. 21. 19:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Plusz egy db OD számára van hely ami nekem nincs, így be tudtam tenni oda pár kábelt
2016. ápr. 21. 19:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülök hogy sikerült ezt valahogy megcsinálni, és ha már megvan a ház, akkor nem fogok belekötni. Két probléma még mindig fennáll: raider túl hangos és nincs légnyílás, ezért se a hangja, se a hatékonysága nem fog túlságosan számítani, így végülis akármelyik 12cm modellt választhatod.
2016. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

20e forintos kategóriában nem nagyon találtam olyan tápot amiről nem írták volna, hogy nem szar ezért vagy azért, többet pedig nem tudtam rászánni. iPon adatai szerint 1.2%-os a meghibásodási arány garanciaidőn belül ami bőven jó, főleg mivel az embereknek csak annyi bajuk volt vele, hogy idővel hangos lesz, amit viszont garanciálisan javítanak.


Érdemes beruházni ventilátor elé(/helyett) rakható porszűrőre, vagy elég a porszívós(sok helyen azt ajánlották, hogy ilyet vágjunk méretre)?

2016. ápr. 21. 20:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem többet, BeQuiet! Pure Power 400W pl 16 ezer Ft, Seasonic S12II 430W 18 ezer Ft, ezek mind jobbak de még párat tudnék sorolni. A rengeteg felesleges watt miatt drága. A raiderrel talán a legkisebb baj az, hogy hangos, csak ezt a kérdés szempontjából jegyeztem meg.


Ha spórolni akarsz, akkor egy harisnyából kivághatsz egy darabot (nem vicc) és akkor minden befele áramló levegő útjára rárakhatod, mondjuk mivel oldalt van a lényeg, úgy elég szerencsétlen lesz az eredmény (mert egyből ki is jön onnan 2 centivel arrébb és mivel semmi nincs az útjában semmit nem hűt).

2016. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!