Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek, közvetlenül...

KaniDani kérdése:

Mi a véleményetek, közvetlenül ráköthetek két Arctic F12 PWM ventit egy Gigabyte (Windforce 3 helyett) R9 290 kártyára? Köszönöm válaszotokat előre is.

Figyelt kérdés

A közvetlent "4 pin VGA-ból 2X4 pin ventilátor átalakító" -val gondolom.

A ventilátorok egy Raijintek Morpheus Core Edition-re lesznek feltéve.



2016. ápr. 23. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó de miért cserélted le?
2016. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valamiért nem indulnak el a ventik ha a videókártyára van kötve, így alaplapról használom őket. A csere a zaj miatt volt, meg hogy hűvösebb legyen. A Zaj eltőnt, a GPU hűvösebb is lett, viszont a VRM1 az sokkal melegebb, mert kicsi rajta a hűtőborda, 123 fok is volt 2 perc Furmark után. Szóval arra még kell találom valami megoldást.

De hogy miért nem mennek a videókártyáról a ventik, azt nem tudom. El sem indulnak.

2016. ápr. 23. 18:20
 3/4 kszk2 ***** válasza:
A videokártyán van egy ún. csendes mód. Ha nem ér el egy bizonyos hőmérsékletet nem indulnak el a ventik.
2016. ápr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A ventiknek fel kellene pörögniük bekapcsolásnál. De meg sem mozdultak amikor a videókártya 4 pines ventilátor csatijára voltak kötve. És furark tesztet is nyomattam vele passzívban 65 fok volt a GPU, a VRM1-ről meg ne is beszéljünk inkább. Ez már az a hőfok amin biztos hogy menniük kellene.

Valóban van ilyen funkció egyes videókártyákon, hogy csak a elkezd melegedni akkor kapcsol be a venti, de itt nem ez a helyzet, az egész biztos.

Alapjáraton kellene pörögniük ha nincsenek terhelve.

De hogy mi lehet a probléma azt nem tudom továbbra sem. A kártyán a kis fehér kapcsoló az SW1-en (performance mod) van.

2016. ápr. 24. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!