Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik tápegységet vegyem...

Melyik tápegységet vegyem ezek közül?

Figyelt kérdés

Üdv! Kinéztem pár tápegységet, szerintetek melyiket lenne érdemes megvennem? Nekem a Corsair tetszik eddig, a 10 év garancia és a kedvező ár miatt. De ha szerintetek jobb választás lenne egy másik, várom az érveket! A garanciánál mindig a gyártó garanciát vettem figyelembe. Az árak pcx-ről és iponról vannak. Ha esetleg ebben az árkategóriában van jobb, az is érdekel. Mindenkinek köszönöm a válaszát, szép napot!


Corsair Rmx - 550W - 10 év - Moduláris - 28 500 ft

FSP Aurum S - 600W - 5 év - Nem moduláris - 28 500 ft

Fractal Design Edison M - 550W - 5 év - Moduláris - 33 000 ft

Cooler Master V550 - 550W - 5 év - Moduláris - 36 000 ft

Enermax Revolution X't II - 550W - 5 év - Moduláris - 28 500 ft

Seasonic G550 - 550W - 5 év - Moduláris - 34 500 ft

Be Quiet! Straight Power E10 - 500W - 5 év - Nem moduláris - 30 000 ft



2016. ápr. 25. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Corsair RMX vagy a Seasonic G550.
2016. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Super Flower Leadex 550W is jó
2016. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Trevor. ***** válasza:
Seasonic G550
2016. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert mindegyik körülbelül ugyanolyan minőséget képvisel.


FSP Aurum S-t kizárnám, ott csak a 400W modellje éri meg. Enermax X't II-ről nincs konkrét teszt, az elődjéből ítélve egy nagyon kiegyensúlyozott tápegységet kapunk, de ezt sem feltétlenül tuning mellé ajánlanám a rossz kondenzátorválogatás miatt, itt is inkább 450W modell lenne a nyerő, olyan rendszerekhez. Ugyanez mondható el az Edison M-ről, egy fokkal jobb minőségben, de ez egy kicsit hangosabb. A BQ Straight a leghalkabb a felsorolásból és Corsair RMx kapja a legjobb supportot 10 év garanciával (de a többivel ellentétben Riffle bearing FDB helyett, ezt gondolom a 0 RPM technológiával akarják ellensúlyozni). CM V és Seasonic G kiegyensúlyozottnak mondható, mindenben a második helyet foglalják el holtversenyben.


Így ha felhasználás alapján kéne megmondanom, hogy melyik a legjobb, akkor

-OC rendszerek alá: Corsair RMx

-Multimédiás géphez: BQ Straight Power

-Ha általános minőség kell: Cooler Master V és Seasonic G

2016. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm a részletes választ!


Multimédiás rendszerek alatt pontosan mit értesz?

2016. ápr. 25. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt érti hogy ahol nincs nagyon meghúzva és az a lényeg hogy csendes és időtálló legyen.
2016. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most kettő között tudok választani: Corsair RMx 550W vagy Be Quiet! straight power e10 CM 500 W egy árban vannak. Melyiket kéne?
2016. ápr. 26. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Fentebb írtam, hogy a 4 tápegység közül mi mire jó. Ha huzigálni fogsz valamit, akkor Corsair. Ha néma egységet akarsz, akkor BeQuiet.
2016. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, amit leírtál azt fel is fogtam nagyrészt. Nagy veszteség lenne az az 50W, hogyha BQ!-tel mennék? Jobban tetszik, de ha sokat számít az az 50W, akkor Corsair.


Megmondom őszintén OC-zni nem szoktam. Csak jelentéktelen mennyiségűt (max 5%) ugyanakkor arra 10 évet is kapnék.

2016. ápr. 26. 17:54
 10/12 anonim ***** válasza:

A borzasztóan szigorú feszültségszabályozása miatt jobb az RMx, nem az 50W különbség miatt, viszont nyilvánvalóan "hangosabb", ha lehet ezt a szót használni két halk tápegységre. A 0RPM technológia miatt viszont fontos lenne megtudni, hogy milyen komponenseket használsz és mire fogod használni a gépet. Ha alacsony a számítógép fogyasztása (pl skylake + maxwell) és nem játékra, hanem kevésbé konstans erőt igénylő feladatot végzel, akkor az RMx ventilátor fel sem pörög, így nem hogy halk, hanem egyenesen néma marad.


Mivel elsősorban nem a tápegység az, ami a számítógépben sokat ér, hanem mondjuk a 200 ezres videokártya vagy a 100 ezres processzor, ezért engem személy szerint nem nagyon érdekel, hogy 5 évet, vagy 7 évet, vagy 10 évet adnak - mindegyik sok idő. Az számít, hogy mennyire kíméli a tápegység ezeket az alkatrészeket és ebből a szempontból mind a 4 tápegység tökéletes.

2016. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!