Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Angliából laptopot rendelve...

Angliából laptopot rendelve kell vám-ot vagy mást fizetni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 25. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Vám-ot nem kell mert EU-n belül van,áfát esetleg kell ha nincs benne az árba meg a szállítási költségeket.
2016. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miből derül ki? Mármint ha megfizetem a VAT-ot a brit kereskedőnek, akkor be van fizetve az Európai Közösség számára az adó és akkor a kettős adózás elkerülése miatt itthon már nem kell?


Vagy erről a NAV / VÁM értesít?

2016. ápr. 25. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:

EU-n belülről rendelsz. Se vámot se ÁFÁt nem kell fizetned.

Én csináltam már ilyet tavalyelőtt. 20% körüli VAT-ot tett rá a kereskedő nem emlékszem a pontos százalékra, a számla megvan - küldték a csomagban. Felőlem 27-et is tehetett volna és nem annyit tett. A futár pedig hozta a csomagot EU-n belőlről EU-n belülre. Vám nem is látta.


Kiegészítés: nem ezt kérezted de megírom, hogy a postai (nem futár) küldemények keresztül mennek a VÁMellenőrzésen ahol nem az érdekli a vámosokat, hogy pontosan mindent befizettél-e, hanem hogy nem tiltott dolgokat rendeltél-e, mint pl. dohányárukat, elektromos cigit, esetleg gyógyszert.

2016. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, köszi! Még annyit, hogy ha van valakinek EU adószáma, akkor lehet nettó árért rendelni?
2016. ápr. 27. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!