Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1440p-s (WQHD) monitoron,...

1440p-s (WQHD) monitoron, milyen lesz full hd filmet nézni?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt gyakorin és megijedtem, hogy nem lesz olyan szép a kép fulld felbontású filmeknél.

27 colon gondolkodom és oda ink. wqhd-t vennék és a szebb kép miatt. [link]

(játék+film)


Ui.: tudom, sokadik kérdés



2016. ápr. 29. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A FHD felbontás ugye 1920x1080 ami 16:9-es képarány, viszont a WQHD pedig 21:9-es képaránnyal rendelkezik, ebből ered, hogy a FHD filmeknél a kép két oldalán lesz egy-egy fekete kocka/csík, ahogy tetszik.


De ha a játékot is FHD-ban akarod majd futtatni rajta, akkor minek ilyen monitor?


Na meg az, hogy 16:9-es vagy 21:9-es képarányú felbontással rendelkezik egy monitor az még nem azt jelenti, hogy a szélesebbik szebb képet is ad.

2016. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

játékra természetesen 1440p (gtx 970)

Viszont ennek a monitornak a képaránya 16:09


Na és így milyen lesz filmeknél?

2016. ápr. 29. 18:23
 3/4 A kérdező kommentje:

Viszont ha nem ad szebb képet, akkor inkább maradok FHD-n és akkor már veszek egy freesync-es samsungot ami azért is lesz jó a jövőre nézva, mert ha majd jönnek az újabb játékok és a gtx 970-es kevés lesz, akkor veszek egy újabb AMD kártyát és amelett meg ott lesz a freesync :D

Jó ötlet?


+ gsync-es (mivel nem akarok TN paneleset) monitorok iszonyat drágák, viszonnt legtöbb játék nvidira van optimalizálva (szemét nvidia fizetett), na de mindegy attól még ár/érték arányban igen is az amd a nyerő.


De én amikor vettem a gtx 970-et akkor a szebb kép/grafika miatt vettem tesztek után

2016. ápr. 29. 18:27
 4/4 anonim válasza:

én is ilyet keresek ami nem 21:9 de 1440p és találtam

Szóval 16:9 a képarány de 2560x1440.

Tessék itt van: [link]

2016. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!