Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Óriási wireless hálózat terhelés?

Óriási wireless hálózat terhelés?

Figyelt kérdés

Ha ketten vagyunk a wireless hálózaton (és a sávszélesség kb. negyedét sem használjuk ki együtt), elkezdünk laggolni, sőt néha még el is megy az internet az egyik félnek, de a másiknak ugyanúgy akadozik.

3 félnél például A csatlakozva van, B még csak csatlakozni próbál (de nem sikerül neki), és már attól elkezd akadozni a hálózat, és van hogy DNS szerver hibákat ír ki egyből (meg se próbálja betölteni az oldalt). De például a meglévő kapcsolatok (Teamspeaken például) hallom az embereket, de a böngészőben a betöltés, vagy egyéb új kapcsolatok létrehozása sikertelen.


Lehet, hogy kicsit érthetetlen a kérdésem, de már kicsit ideges vagyok, hogy még mindig fennáll ez a probléma. Routert kéne cserélni? Lehet, hogy már a végét járja?


2016. máj. 1. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:

mekkora pontosan a sávszélességed? Mbit és MB között van különbség. 10 Mbit-es net kb 1,2 MB-ot tud adni letöltésként. Én inkább a sávszélességre gyanakodnék, hogy valamit nagyon benéztél. www.speedtest.net


tessék mérni egy netsebességet, úgy hogy senki sincsen rajta. Másik pedig az lehet, hogy sokan vagytok ugyanazon a csatornán. Nekem is ez volt a minap a baj. A szomszéd wifi-je 1-es csatornán volt, és a mi routerünk is. Youtube-n egy videó nem tudott betöltődni, és kapcsolódni is alig tudtam rá.


Milyen routered van pontosan? És milyen interneted? Panelban laksz?

2016. máj. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

8 és 1 Mbps.

Utólag kiderült, hogy 4-en is voltunk fent.

Router: SMCWBR14-G2 , 802.11g szabvány, szóval 54 Mbps-t kéne bírnia.


Kertesházban vagyok. Ha egyedül használom semmi baj, ha ketten, akkor sincs igazán. Akkor keletkeznek problémák, ha okostelefonnal/tablettel csatlakozik valaki. Akkor amíg csatlakozva van, addig olyan, mintha magasabb prioritása lenne, mert a letöltési sebességem nem tudja meghaladni a 0.5 Mbps-t.


És a routeren van egy névtelen eszköz is, ami állítólag csatlakozva van.

ip=192.168.2.100 mac=A8-5B-78-C1-35-1E name=ASD

ip=192.168.2.101 mac=88-C6-63-5B-CD-D2

ip=192.168.2.103 mac=54-35-30-72-DA-01 name=ADAASQA

ip=192.168.2.104 mac=84-4B-F5-C4-6A-AF name=XYZ

2016. máj. 1. 09:34
 3/7 A kérdező kommentje:

Most ismételten elment, pedig csak ketten voltunk rajta + ez a névtelen eszköz.


Weblap betöltésekor ez a hiba fogadott:

A(z) xyz.hu DNS address szervere nem található.

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG


Router újraindítás után is ott van a névtelen eszköz. Lehet, hogy a modemet jelzi így?

2016. máj. 1. 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:

alacsony sávszélesség mellett ne várj csodát.


A router beállításai között a csatornaválasztást dinamikusra kellene állítanod.


Röviden annyi, hogy a wifi 2.4 Ghz-en kommunikál egy csatornán. Ha egy csatornán több wifi is kommunikál akkor lassulást okozhat.


Mint említettem szomszédom rajta volt az 1-es csatornán és a mobil wifi hotspot is az egyes csatornán volt. A mobilnetem a 20 Mbit/s helyett 1 Mbit/s-el jött és szakadozott. AZt állítsd át.


Egyébként pedig előfordulhat az, hogy az illető tablettel videót néz éppen, ami a 8 Mbit/s-ból 5-öt simán felemészt. Ekkor jön még az összes többi eszköz a maradék 3 Mbit/s-re, hogy zenét streameljenek ami 2 Mbit/s-t elvesz megint....


Router reset. Nekem az oldotta meg a problémát.

2016. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg a laptopom csak 1 hálózatot lát, és kb 200 méteres sugárban az enyémen kívül csak 1 van.

Az a baj, hogy ha csak csatlakozni akar (szóval még ki se írta, hogy csatlakozott) a telefon, már akkor is befagyasztja a hálózatot. Meg azt még megérteném, hogy csatlakozáskor egy csomó információt letölt, ami azalatt történt, hogy a telefon nem volt interneten, de az a baj, hogy utána is ugyanúgy akadozik az internet, csak nincs tejesen befagyva.

A Wi-Fi csatorna számát automatikusra állítottam, majd kiderül, hogy jó-e. Ha ez se jó akkor resettel próbálkozok majd.

2016. máj. 1. 09:54
 6/7 anonim ***** válasza:
a reset is sokat segíthet.
2016. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha le van megfelelően jelszózva akkor nem valószínű hogy valaki lopja. A sávszélesség se vészesen kevés. Nálunk 5mbit nettel 3 laptop 1pc és 2 telefon is van hogy fenn van, a böngészés teljesen normális, persze alapból lassú a net de lehet használni teljesen jól, szóval nem hiszem hogy ez a gond.
2016. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!