Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik gamer laptopot válassza...

Melyik gamer laptopot válasszam a hűtés alapján?

Figyelt kérdés

Gamer laptop vásárlásán gondolkodom. Nézegettem a Lenovo Y500-at és a MSI GE62-t is, de végül az Asus Rog sorozata tűnt ár-érték arányban kedvezőbbnek és a design-ja is jobban tetszik.


Az Asus Rog G551JW és a GL752VW között vacillálok. A specifikációik hasonló, nagyjából az ár is. Mindkettőben az i7-es verzióban gondolkodom, elsőben 4720hq, míg a másodikban 6700hq van, mellé mindkettőben nVidia GTX960M vga 4Gb rammal, 8/16 GB rammal, terrás vinyóval, ssd-vel stb.


A G551JW külsőre jobban bejön és olcsóbb is, viszont nagyon vékonyka, nem tudom mennyire lehet melegedős.


A kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata ezekkel hűtés terén?

Mennyire melegszenek, melyiknek jobb a hűtése?

Esetleg más márkából/típusból hasonló kategóriában van-e olyan, aminek lényegesen jobb a hűtése? Nem csak 2-5 fokkal. :)

Természetesen vennék alá hűtőpadot is.


Melegedés terén valóban rosszabb döntés lenne az i7-es, mint az i5-ös?



2016. máj. 5. 11:19
 1/3 BM-Striker ***** válasza:

GL752 nem jó minőségű, G551JW nem bírja z i7-et.


Ha jobb hűtésű kell, akkor Y700-et nézz.


Nekem G551JW-m van i5-tel, stabilan képes az i5-t maximum turbo órajelen tartani, de ott már eléggé melegszik.


Hűtőpad nem működik a G551JW-vel, mivel az alja nem melegszik, és csak oldalról szív levegőt.

2016. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!:)

Megnéztem az Y700-at, ez is nagyon jónak tűnik. Külsőre mondjuk nem igazán tetszik, az Asus szolidabb kinézete szerintem szebb, de hát nem ez az elsődleges szempont.


Most akkor ez és az i5-ös G551JW között dilemmázok. :)



Amúgy GL752-ben mi a rossz minőségű?

2016. máj. 5. 13:55
 3/3 BM-Striker ***** válasza:

#2

GL552/752-nél olcsó az anyghasználat, és TN panel van bennük.


N551/G551 sem prémium minőség, de a fedőlapok kellemes tapintású fémből vannak, és a kijelző képmissége jó.


17 colos Asus-ból a G750/751/752 és az N771/G771 széria a jó, de ezek mind nehezek.

2016. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!