Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiktől lenne gyorsabb a...

Melyiktől lenne gyorsabb a laptopom? RAM bővítéstől, vagy ha váltok SSD-re?

Figyelt kérdés

a gép: Zenbook Ux32vd ultrabook

Intel Core i7-3537U

4GB DDR3 1600MHz (2GB integrált, 2GB foglalatban)

Nvidia GT620M 1GB

Windows 10 Pro

500GB +24GB SSHD

13,3" FULL HD 1920*1080p IPS (matt)


Szóval csere SSD-re vagy inkább plussz RAM?

Ha Ramot bővítenék, akkor lenne 10GB RAM-om.

Ha SSD-t vennék, akkor valószínűleg egy 128-ast. Hely nem lényeg annyira, van külső HDD.


2016. máj. 5. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Felhasználástól függ. Általános irodai munka és netezéshez (kiv chrome) bőven elég 4GB és egy SSD messzemenően nagyobb teljesítményjavulást fogsz elérni. Ezzel szemben komolyabb dolgokhoz már szükséges 8GB.
2016. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ram a memóriába betölthető adatok mennyiségét növelné, az SSD a sebességet...

Én gamer vagyok nekem 16 Gb RAMom és 120-as SSD-m van...

RAM-ból nem nagyon fogytam ki eddig, max 4-6 gigát ettem, mostanság van a RUST ami alapból 5 gigát eszik, de még így is max 8-9 között mozgok...

SSD viszont sokat számít betöltésnél! Mert nem mind1, hogy mennyi idő alatt tölt be egy adott program...

Szóval ha nem zabálsz ramot, akkor felesleges azt bővítened...az SSD viszont sokat dobhat a sebességen...

Ha a programjaid megzabálták a ramot, akkor bővítened kell, mert az is sokat lassíthat a programon, ha nincs elég ramod...


23F

2016. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BM-Striker ***** válasza:

128gb-os SSD túl kevés, manapság már egy 480gb-os SSD sem vészesen drága.


[link]

2016. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a válaszokat. Megrendeltem egy 240GB-os SSD-t.

A RAM ráér. :)

2016. máj. 8. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!