Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kész gépet éri meg inkább...

Kész gépet éri meg inkább vásárolni vagy saját magad összerakni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 09:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

pl lenóvó vagy dell optiplex


miden másra használnám amit csak el lehet képzelni mérnökként és programozóként


és szeretném upgradelni max ram 16-32 gb + min 256 SSD

2016. máj. 6. 09:37
 2/13 A kérdező kommentje:
játékon kívül minden másra
2016. máj. 6. 09:37
 3/13 anonim ***** válasza:

attól függ.

Ha használtat veszel, akkor a már összerakott olcsóbb, ha teljesen újonnan veszed, akkor jobb ha te rakod össze (vagy válogatod és összerakatod a céggel vagy ismerőssel), ott legalább tudod, hogy nem a legratyibb tápot meg merevlemezt teszed bele.

2016. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Illetve ha nem vagy biztos benne, mit akarsz bele akkor írj ki új kérdést az összeggel, felhasználással (pl játék, 3d tervezés, filmvágás/render stb), kell-e periféria (monitor, egér stb) vagy csak maga a gép és van bármi extra óhaj-sóhaj mellé (mondjuk mindenképp legyen benne dvd író, mindenképp amd proci legyen stb).
2016. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

* először is min 2 monitor kell + tv (ha csak lehet mindegyik HDMI...)


* gondoltam olyanra is, hogy 3 minitor + ezeket fel állítom élére szövegeknek (forgatható állványon vannak) + tv


* az előző 3as elrendezés helyett + még egy as sor felette összesen 8+tv esetleg +1 extra :))


Hogy mire annyi ?

Szeretek egyszerre mimnél több információ birtokában lenni anélkül, hogy váltogatnom és keresgélnem kéne az ablakok között.

(Tudom van multi desktop a win 10 ben de az nem sokat segít).


Főként programozáshoz, mérnöki programokhoz cad, solid, mat lab, szimulációkhoz sok adattal használnám.

De lehet kipróbálnám a 3d-s játékokat (gyártás) is.


Több monitor azért is kell, hogy pl, több grafikont egyszerre lássak, több lista mindig a szemem előtt legyen sőt több feladat is nyitva legyen előttem.


Ez inkább olyan multi multitasking -os dolog, ha valamivel elakadok akkor egy darabig foglalkozhatok valami mással de ott van előtte, ha jönne egy új jó ötletem.


Emelet persze folyamatosan ott lenne a dokumentáció, a task listák a to do listák és az állapotaik amiket látva mennyire vagyok készen velük miden odapillantásnál még több motiváció adnának ha látnám folyamatosan hogy haladok velük.

:)

2016. máj. 6. 09:54
 6/13 A kérdező kommentje:
I7-es proci
2016. máj. 6. 09:57
 7/13 anonim ***** válasza:
A háromnál több monitor legfeljebb tőzsdézésnél ad bármiféle pluszt, kicsit sem kényelmes olyan ablakban dolgozni amit kitekert nyakkal kell nézned - btw ennyit nem is tudsz rákötni egy átlagfelhasználásra készült kártyára. Persze megoldás erre a problémára a cf\sli, de az meg nem hatékony.
2016. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

megkérdezném, hogy mióta foglalkozol programozással?

"Emelet persze folyamatosan ott lenne a dokumentáció, a task listák a to do listák és az állapotaik amiket látva mennyire vagyok készen velük miden odapillantásnál még több motiváció adnának ha látnám folyamatosan hogy haladok velük."

emiatt kérdezem...


Grafikus ismerősöm 3 monitoron tolja, de neki szüksége is van erre, én 1-2 monitort használok webfejlesztés, játék, játékfejlesztés közben...

A saját igényeidnek megfelelően rakd össze a saját gépedet!


Az eredeti kérdésre igazából több válasz létezik...

Mi a fő cél?

Én pl mobilitás miatt csak laptopot használok, most a VR miatt gondolkodom vagy asztali gépen, vagy VR képes laptopban.


Ha nem szeretsz gépet összerakni akkor saját alkatrészek alapján is összerakják sok helyen, csak ugye ez plusz költség.


Ha új gépet veszel, akkor olcsóbban tudsz kijönni ha te rakod össze alkatrészenként, meg jobban testre tudod szabni az igényeidet.


23F

2016. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

a kettő minitor nekem kicsit szűknek tűnik,

Jelenleg olyan mentance szerű projekten vagyok de át szeretnék menni java fejlesztőnek.


Főként remote-ban, SQL ben dolgozok, de ugyan akkor folyamatosan szűkségem van a taskot leíró alkalmazásra, (egy olyan post halmaz egy adott problémához amit ki kell javítani), de emelet még jöhetnek e-mailek es dokumentációk is vagy nekem kell írni.

De közben néha kommunikálni is kell és időnként figyelni a task menedzselő alkalmazást is.


Na szóval, mikor kész vagyok agy adott változtatás előkészítésével, akkor egyik kollégámnak be kell mutassam a több forrásból, összegyűjtött adatokat, és állandóan kell pársomsítani ezeket(összevetni) (olyan a munkamenet, hogy semmit sem szabad változtatni senkinek jóváhagyás és digitális aláírás nélkül).


Ha több mint kettő monitor lenne akkor az felgyorsítaná a munkamenetet, hogy nem kell állandóan egymás mellé húzgálni a dokumentumokat.

2016. máj. 6. 10:52
 10/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg otthon egy laptopot használok 2 monitorral, i7+ssd+8gbram porciba integrált+egy külön ati vide kártya de néha túl melegszik a google mapstól :( vagy nagy felbontású videótól ezért inkább asztali gépet szeretnék.


Inkább a jó kábel management és a design miatt gondoltam előre összerakott gépre...

inkább az a fontos, hogy ne legyen túl zajos és működjön jól...nagy programokkal is.

2016. máj. 6. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!